01981573
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
5
5
35272
1981573

VI Niedziela zwykła - 11 lutego 2024 r.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         11 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw.
 1. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…
 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, czas Pokuty i Nawrócenia, a przede wszystkim przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową 14 lutego, Msze Św. w następującym porządku: 700, 900, 1030 i 1800. W Kaplicy w Augustowie o 1600. Na każdej Mszy Św., posypanie głów popiołem.
 1. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
 1. 14 lutego wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, narzeczonych, małżonków w sposób szczególny z naszej wspólnoty Parafialnej oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
 1. Rozpoczynamy także związane z okresem Wielkiego Postu Nabożeństwa Pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki: 16 00 dla Dzieci i 16 45 dla Dorosłych

Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o 17 30 z Kazaniem Pasyjnym i po nim Msza Św. o godz. 1800 bez kazania.

Zachęcamy wszystkich bez wyjątku do udziału w tych nabożeństwach.

 1. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 11 lutego odbywa się IV zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem po Mszach Św., będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
 2. NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI- to całonocna modlitwa w intencji Ojczyzny, która rozpocznie się 16 lutego w piątek o godz. 1800 w kościele Świętej Barbary w Pionkach. Wojownicy Maryi zapraszają do wspólnej modlitwy. Szczegóły na plakatach przy kościele.
 3. W tym roku przypada jubileuszowa 100 Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę, w dniach 18 – 19 maja 2024 roku (sobota i niedziela). Zapraszamy do wspólnego wyjazdu autokarem wszystkich czynnych pracowników jak i emerytowanych na tą dwudniową pielgrzymkę. Prosimy się o zapisanie na tą pielgrzymkę do końca lutego, które prowadzone są w każdej placówce Służby Zdrowia w Kozienicach. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną podane w późniejszym terminie.
 1. W przyszłą Niedzielę 18 lutego po Mszy Św. o godz. 12 00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.
 2. Również w przyszłą niedzielę 18 lutego po sumie o godz. 13 15 Rycerze Kolumba zapraszają na modlitwę różańcową przy krzyżu na Osiedlu Skarpa w pobliżu ulic Warszawska i Maciejowicka. Modlić się będziemy za dusze w czyśćcu cierpiące, o pokój na świecie, o zakończenie wojen i za naszą Ojczyznę, Polskę.
 3. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. Jeśli jednak z jakiegokolwiek powodu nie mogliśmy się spotkać z kapłanem w swoim domu, możemy jeszcze dziś zgłosić adres w zakrystii po Mszy św. i umówić spotkanie na jutro.
 1. W sobotę 17 lutego w Kościele św. Józefa o godz., 18.00 będzie sprawowana Msza Św., o wyniesienie do chwały Ołtarzy Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej - serdecznie zapraszamy.
 1. Dziś na sumie podczas Mszy Św., dla chorych udzielimy im Sakramentu Namaszczenia Chorych a na koniec będzie błogosławieństwo na sposób Lurdzki.
 1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny oraz Gość EXTRA o tematyce wielkopostnej. Zachęcamy do lektury katolickiej i pogłębienia wiedzy o Wielkim Poście.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.