Nagroda "Viventi Caritate" A.D 2024 r. dla naszego wikariusza - Dyrektora Kozienickiego Hospicjum Domowego im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej Ks. Tomasza Pastuszki - serdecznie gratulujemy

Viventi_Caritate.jpg

V_C_Ks_Tomasz_Pastuszka.png

Jest wielką radością całej naszej wspólnoty parafialnej fakt, że Ks. Tomasz Pastuszka – wikariusz naszej Parafii a jednocześnie Dyrektor Kozienickiego Hospicjum Domowego im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach, został uhonorowany w bieżącym roku nagrodą „Viventi Caritate” – „Żyjący miłością”. Statuetkę wręczył Księdzu Tomaszowi Ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp. Marek Solarczyk, podczas uroczystości w katedrze radomskiej w piątek 18 października 2024 roku. Tego dnia przypada 23 rocznica śmierci tragicznie zmarłego biskupa Jana Chrapka Ordynariusza naszej diecezji. To właśnie drugiemu Ordynariuszowi radomskiemu dedykowana jest nagroda , którą wręcza Fundusz Biskupa Jana Chrapka, działający przy radomskiej Caritas. Nagroda przyznawana jest w uznaniu zasług w działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej – wynikających z ewangelicznego wezwania do niestrudzonego poszukiwania dobra.  Na dyplomie, który razem ze statuetką otrzymuje laureat, napisana jest sentencja bp. Jana Chrapka: „Życie należy przeżywać z pasją wiary i chęcią służenia Chrystusowi w bliźnich”. Laureat otrzymuje statuetkę autorstwa artysty rzeźbiarza Sławomira Gęsiaka, która jest – jak przypominają przedstawiciele Funduszu Biskupa Jana Chrapka – „alegorią otwartego serca i rodzącej się z niego miłości”. Nagroda została wręczona po raz 20. Wśród laureatów nagrody znajdują się min. Papież Benedykt XVI, Fundacja Anny Dymnej, Świętego Brata Alberta czy Pan Robert Grudzień. Ks. Tomaszowi serdecznie gratulujemy i życzymy by to zaszczytne wyróżnienie inspirowało go nadal w służbie Panu Bogu a szczególnie drugiemu człowiekowi cierpiącemu poprzez dalszy rozwój dzieła jakim jest Kozienickie Hospicjum Domowe im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.