XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2024 r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       29 września 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy październik - miesiąc różańcowej modlitwy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe które odprawiamy każdego dnia o godz. 1730, wszystkich naszych Parafian, w sposób szczególny Dzieci klas III przygotowujące się w tym roku do I Komunii Św., Dzieci rocznicowe i Młodzież przygotowującą się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Msze Św., wieczorne przez cały miesiąc październik przed różańcem o godz: 1700 i po różańcu o godz. 1800.
  2. W tym tygodniu przypada:

- pierwsza środa miesiąca - po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 środy nabożeństwo do Najczystszego Serca Świętego Józefa połączone z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy we Mszy Św., o godz. 1800 zamówionej przez Margaretki modlić się o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.

- pierwszy piątek miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 830 i po południu od godz. 1630. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 1430 po czym o godz. 1500 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Od tej pory o godz. 1200 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 830 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 900 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

1. W dzisiejszą niedzielę 29 września o godz. 1700 Ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Eucharystii w Kościele pw. sw Józefa w 100 lecie Jego istnienia – serdecznie zapraszamy.
  1. 4 października w piątek wypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – odpust w Kościele św. Józefa u naszych Sióstr Franciszkanek.  Suma odpustowa o godz. 1800 Siostry zapraszają do wspólnej modlitwy.
  1. 5 października w sobotę 2024 roku odbędzie się XVII autokarowa pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Zapisy w Zakrystii po każdej Mszy Św;. Wyjazd autokaru o godz. 830 z parkingu przed Plebanią. Są jeszcze wolne miejsca.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy zarówno Rycerzom Kolumba za codzienne dyżury i koordynację pomocy dla Powodzian a także Wszystkim ofiarodawcom, którzy tak licznie z hojności serca przekazali dary o które Rycerze Kolumba prosili – serdeczne Bóg Zapłać.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w najnowszym numerze m.in:

- najnowsze stanowisko watykańskiej Dykasterii Nauki Wiary wobec duchowych zjawisk w Medjugorju;

; także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.

1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.