XXVII Niedziela Zwykła 06 października 2024 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 6 października 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność.
  1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 1730, a na które zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Dzieci i Młodzież.
  1. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka skierowaną do wiernych całego świata Ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp. Marek Solarczyk, zachęca, aby poniedziałek 7 października, był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. W sposób szczególny w tej intencji ofiarujemy modlitwę różańcową.
  1. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić XXIV już Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Papieża Jana Pawła II. Zapowiada go list, który dzisiaj czytamy. Już dziś w szczególny sposób modlimy się za stypendystów Fundacji Dzieła III Tysiąclecia, i wspieramy Ich ofiarami do puszek po każdej Mszy Św. Nasza Parafia i Szkoła Podstawowa nr 4 nosząca imię św. Jana Pawła II i od wielu lat czynnie włącza się w budowanie żywego pomnika pamięci ale też konkretnego wsparcia uzdolnionej lecz ubogiej młodzieży. Dziękujemy za wszelkie składane w dniu dzisiejszym ofiary do puszek na ten cel po każdej Mszy Świętej.
  1. W związku z Dniem Papieskim, Rycerze Kolumba zapraszają w przyszłą niedzielę bezpośrednio po sumie, tj. o g. 1300, na Męski Różaniec przy pomniku Jana Pawła II (na placu kościelnym). Będziemy się modlić w intencji obrony dobrego imienia J.P.II oraz o powrót do zdrowia byłego kapelana rady, ks. Wiesława Janowskiego.

1. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego możemy od dzisiaj zamawiać wypominki okresowe i jednorazowe. Karty wypominkowe znajdują się pod chórem. Wypominki (roczne, półroczne, kwartalne) – czytane są przed Mszami: o godz: 700, 900, 1030 i 1200. Natomiast wypominki jednorazowe będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz na Koronce do Bożego Miłosierdzia za zmarłych od 1 do 8 listopada.
  1. W związku z czasem zbliżających się listopadowych dni przypominamy prośbę związaną z porządkowaniem grobów naszych bliskich zmarłych aby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarza oraz innych grobów. Prosimy aby groby zostały uporządkowane do 31 października - śmieci wrzucamy do kontenerów ustawionych na terenie cmentarza oraz przy jego bramach.
  1. W przyszłą niedzielę 13 października przypadają imieniny naszego Ks. Profesora Edwarda Warchoła. Msza Św. W intencji Czcigodnego Solenizanta będzie odprawiona tego dni o godz. 1200. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Jutro w poniedziałek 7 października o godz. 1800 Msza Św., Przyjaciół Radia Maryja i Koła Biblijnego a po Mszy Św., spotkanie w salce – zapraszamy.
  1. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 13 października odbędzie się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w najnowszym numerze m.in:

► o tym, jak św. Szarbel ożywił uśpioną czeską parafię;
► o reaktywowanym w Krakowie Bractwie Świętych Aniołów Stróżów;
► rozmowa z bp. Erikiem Vardenem, który wychował się w rodzinie luterańskiej, został katolikiem i mnichem trapistą, a następnie biskupem i przewodniczącym Episkopatu Skandynawii.

A także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce i w naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę będzie do nabycia także kolejny numer Gość Extra o męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, o wynikach sekcji zwłok, kto i dlaczego uniknął odpowiedzialności za zabójstwo ks. Jerzego, wiele innych artykułów. „Gość Extra” będzie w cenie 14 zł.

1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.