01170475
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
425
2625
11672
1170475

Godziny Funkcjonowania Kancelarii

Kancelaria przy Parafii Św. Krzyża w Kozienicach

JAKIE DOKUMENTY PRZYGOTOWAĆ UDAJĄC SIĘ DO KANCELARII PARAFIALNEJ??? IMG 8769

Dla wielu osób jedynym miejscem poza budynkiem kościelnym, w którym spotykają się ze swoimi księżmi jest biuro parafialne - KANCELARIA PARAFIALNA. Sprawy, które załatwiamy w kancelarii parafialnej mają często związek z przełomowymi momentami naszego życia lub naszych bliskich. Poniższe wytyczne zebrano, by ułatwić Ci - drogi Bracie i droga Siostro, przeprowadzenie spraw tak ważnych dla naszego życia. W różnych częściach Polski i świata mogą występować drobne różnice zwyczajowe w stosunku do zaprezentowanych wskazówek, które mają zastosowanie w większości wypadków.

WEJŚCIE DO KANCELARII PRZY PARAFII ŚW. KRZYŻA W KOZIENICACH ZNAJDUJĘ SIĘ PO LEWEJ STRONIE DOMU PARAFIALNEGO.

Telefon dotyczący TYLKO posługi sakramentalnej!!! 

:

508 349 812

 Prosimy nie dzwonić na ten numer, w innych sprawach.

 

Kancelaria Parafialna

czynna jest w następującym porządku:

 Poniedziałek, Wtorek, Środa;

Rano: 830 - 930 i Po południu od 1830 - 1930  

Piątek:

Po południu od 1830 - 1930 

 Sobota:

Czynna tylko w godzinach porannych 830 - 930

Kancelaria nieczynna:

 Niedziele, Święta Kościelne i Państwowe,

W Czwartek Kancelaria Parafialna Nieczynna

 Oraz rano w I Piątek i I Sobotę miesiąca.

W czasie Kolędy (28.12.2020 r. - 17.01.2021r.) Kancelaria Parafialna Czynna w następujące dni:

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek, Sobota godz. 730 - 800.


UWAGA:Przy załatwianiu spraw w kancelarii warto sobie przypomnieć, w których parafiach przyjmowało się poszczególne sakramenty święte (ważne w wypadku częstych przenosin, Rodziny, Rodziców i własnych). Ułatwi to pracę księżom i oszczędzi nam zbędnego biegania i nerwów! Pomocne mogą być w tym spisy parafii w Polsce, dostępne w niektórych biurach parafialnych i kuriach. Należy wówczas przewidzieć dodatkowy czas na korespondencyjne ściągnięcie potrzebnych zaświadczeń.
Należy dołożyć starań, aby w kancelarii nie przedstawiać „pamiątek Chrztu” ani dawno wydanych świadectw, ponieważ metryka ważna jest trzy miesiące. Ma to znaczenie szczególnie przy zawieraniu sakramentu małżeństwa, gdyż na świadectwie chrztu wystawianym w tym celu odnotowuje się brak adnotacji nt. innego małżeństwa w księdze parafialnej (dodatkowe zabezpieczenie przed bigamią). Nawet jeśli dziesięć razy zmieniamy parafię, dane o zawartym małżeństwie, przyjętych święceniach, otrzymanym bierzmowaniu, a niekiedy i I Komunii Świętej zawsze spływają do parafii, w której byliśmy ochrzczeni! Dzięki sumiennemu prowadzeniu ksiąg parafialnych można nawet po wiekach odnaleźć swoich katolickich przodków, na podstawie kancelaryjnych zapisów. Tak właśnie postępują niektórzy, zwracając się w tej sprawie o pomoc do proboszczów.

 IMG 8775IMG 8776

IMG 8773IMG 8774