XXIX Niedziela Zwykła 20 października 2024 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       20 października 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu.
  1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy każdego dnia o godz. 1730 dziękując za tak liczne dotychczasowe w nich uczestnictwo – wszystkich, którzy nie mogą na nie dotrzeć zachęcamy do indywidualnego odmawiania różańca.
  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą w szczególny sposób otaczamy misjonarzy i misjonarki – są wśród nich polscy księża, bracia i siostry zakonne a także osoby świeckie. Ofiary dziś składane na tacę będą przeznaczone dla Polskich Misjonarzy. W modlitwie różańcowej w ciągu całego tygodnia będziemy modlić się i polecać wszystkich misjonarzy i misjonarki, którzy głoszą Ewangelię na wszystkich zakątkach ziemi.
  1. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego możemy zamawiać wypominki okresowe i jednorazowe. Karty wypominkowe znajdują się pod chórem. Wypominki (roczne, półroczne, kwartalne) – czytane są przed Mszami: o godz: 700, 900, 1030 i 1200. Natomiast wypominki jednorazowe będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz na Koronce do Bożego Miłosierdzia za zmarłych od 1 do 8 listopada.
  1. W związku z czasem zbliżających się listopadowych dni przypominamy prośbę związaną z porządkowaniem grobów naszych bliskich zmarłych aby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarza oraz innych grobów. Prosimy aby groby zostały uporządkowane do 31 października - śmieci wrzucamy do kontenerów ustawionych na terenie cmentarza oraz przy jego bramach.
  1. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Zachowujmy nieustannie w sercach jego osobę i dziedzictwo, które nam zostawił.
  1. Jest wielką radością całej naszej wspólnoty parafialnej fakt, że Ks. Tomasz Pastuszka – wikariusz naszej Parafii a jednocześnie Dyrektor Kozienickiego Hospicjum Domowego im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach, został uhonorowany w bieżącym roku nagrodą „Viventi Caritate” – „Żyjący miłością”. Statuetkę wręczył Księdzu Tomaszowi Ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp. Marek Solarczyk, podczas uroczystości w katedrze radomskiej w piątek 18 października 2024 roku. Nagroda przyznawana jest w uznaniu zasług w działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej – wynikających z ewangelicznego wezwania do niestrudzonego poszukiwania dobra.  Wśród laureatów nagrody znajdują się min. Papież Benedykt XVI, Fundacja Anny Dymnej, Świętego Brata Alberta czy Pan Robert Grudzień. Ks. Tomaszowi serdecznie gratulujemy i życzymy by to zaszczytne wyróżnienie inspirowało go nadal w służbie Panu Bogu a szczególnie drugiemu człowiekowi cierpiącemu poprzez dalszy rozwój dzieła jakim jest Kozienickie Hospicjum Domowe im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.
  1. W przyszłą Niedzielę 27 października kończymy odprawianie Mszy Św., w okresie wiosenno – letnim w kaplicach: w Cudowie oraz na ul. Lubelskiej. Odprawianie Mszy wznowimy po Święcie Św. Marka Ewangelisty w przyszłym roku.
  1. W dzisiejszą i kolejną niedzielę wilczki, harcerki i harcerze z pierwszego i drugiego szczepu kozienickiego organizują akcję znicz. Po każdej Mszy Św. w naszym kościele oraz w kaplicy w Augustowie (tylko dziś) będzie można nabyć przy stoisku znicze oraz wkłady. Cały dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby działalności i wyjazdy harcerskie. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wsparcia tej akcji. Już dzisiaj dziękujemy za okazane dobro.
  1. W ubiegłą drugą niedzielę miesiąca października odbyła się po Mszach Świętych kolejna zbiórka na budowę ławek. Dziękujemy zarówno Kwestującym jak i Ofiarodawcom – za pieniądze wrzucane do puszek jak i przelewy na konto Parafialnego Zespołu Caritas. Następna zbiórka odbędzie się za miesiąc – w drugą niedzielę miesiąca 10 listopada.
  1. Przypominamy, że w przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę tj., 26/27 października następuję zmiana czasu z letniego na zimowy – cofamy zegary o jedną godzinę.
  1. W Zakrystii do nabycia jest Kalendarz Diecezji Radomskiej na 2025 rok. Tematyka kalendarza wpisuję się w szczególny czas, który będziemy przeżywać jako czas Roku Świętego, a przepiękne obrazy i teksty na kartach kalendarza, skłaniają do refleksji i są zachętą aby dobrze wykorzystać czas Jubileuszu do umocnienia naszej wiary i duchowej odnowy. Poprzez nabycie kalendarza wspieramy charytatywne działania na rzecz Dzieci i Młodzieży. Cena kalendarza to 10 zł.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w najnowszym numerze m.in:

► o życiu i nauczaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz znaczeniu jego posługi dla Polski i Kościoła.

A także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce i w naszej diecezji.

Do nabycia także Gość Niedzielny Extra  poświęcony w całości także osobie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki a w nim min;

►o jego męczeńskiej śmierci,

►o wynikach sekcji zwłok,

► kto i dlaczego uniknął odpowiedzialności za zabójstwo ks. Jerzego, I wiele innych artykułów. „Gość Extra”w cenie 14 zł.

1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.