Kościół filialny Św. Augustyna

Historia budowy Kościoła filialnego pod wezwaniem św. Augustyna w Augustowie
Pomysł aby wybudować kaplicę narodził się w 1986 r. Ówczesny ksiądz proboszcz Stefan Siedlecki przy pomocy księdza Zenona Sadala poczynili pierwsze kroki w tym kierunku. Zakupiono plac, a następnie otrzymali zezwolenie na budowę. Wykonany został projekt, po czym zakupiono odpowiednie materiały budowlane. W następnym roku rozpoczęto prace ziemne pod fundamenty i zrobiono odpowiednie szalunki. Z ogromnym zaangażowaniem mieszkańców zalany był fundament oraz wykonana podmurówka i zalana posadzka.
W tym czasie ksiądz proboszcz zachorował i niedługo potem zmarł. Do parafii przydzielony został ksiądz proboszcz Tadeusz Borowski, który kontynuował  rozpoczętą budowę. Prace posuwały się w zaskakującym tempie. W 1988 r. wymurowane były ściany, zrobiony był dach i jeszcze inne prace wewnątrz. W 1989 r. wykonana była instalacja elektryczna, położone tynki, posadzki i wiele innych prac wykończeniowych. W pierwszą niedzielę grudnia 1990 r. odbyło się poświęcenie Kościoła filialnego p. w. św. Augustyna. Uroczystość poświęcenia  dokonał ks. Biskup Edward Materski. W późniejszym czasie ks. proboszcza przeniesiono na parafię do Skarżyska, a jego miejsce zajął ks. profesor Edward Warchoł, który przy współudziale mieszkańców wyposażył naszą świątynię w ławki i konfesjonały.