01981576
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
8
8
35272
1981576

Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 04 czerwca 2023 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ                                  04 czerwca 2023

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 1. Rozpoczęliśmy czerwiec miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – codziennie o godz. 17.30 w naszym Kościele  nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – zapraszamy.
 1. W najbliższą sobotę 10 czerwca o godz 18. 00 młodzież klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Marka Solarczyka Ordynariusza naszej diecezji:
 2. Wtorek 06 czerwca 30 – ostatnia generalna próba – obecność wszystkich obowiązkowa.
 3. Piątek 09 czerwca – 18.30 – Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania
 1. Przygotowujemy się do Procesji Bożego Ciała. Serdecznie prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy procesyjnych:
 2. 1 ołtarz – Siostry Franciszkanki od Cierpiących
 3. 2 ołtarz – Koła Żywego Różańca – na schodach wejściowych do naszego Starostwa Powiatowego
 4. 3 ołtarz – Rzemieślnicy oraz Rycerze Kolumba (posesja P. Mazurów)
 5. 4 ołtarz – Strażacy (koło Apteki P. Przedniczków)

Procesja przejdzie tak jak w ubiegłym roku trasa z Kościoła ulicami: 1 maja, Konstytucji  3 maja, Sławną, Warszawską – powrót do Kościoła.

8 czerwca w czwartek Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o łaskę wiary. Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszymy w procesji Z Jezusem eucharystycznym do 4 ołtarzy. Pozostałe Msze Św. o godz.: 7:00, 9:00 i 18:00. Msze Św., w kaplicy w Augustowie o 9:00 i W Dps o 11:00. W kaplicach Cudowie i przy ul. Lubelskiej – odwołane. Prosimy o czynny udział w procesji: wzięcie z Kościoła sztandarów, feretronów, chorągwi, udekorowanie naszych domów, i trasy procesji. Zapraszamy do włączenia się w procesję członków wszystkich wspólnot naszej Parafii: Służbę liturgiczną, Rycerzy Kolumba, Koła Żywego Różańca, Strażaków z O.S.P,  oraz dziewczynki sypiące kwiaty-   wszystkich bez wyjątku . Po zakończeniu procesji Eucharystycznej nie będzie Mszy św. tzw. Cichej jaka miało to miejsce w poprzednich latach Zapraszamy po Uroczystości Bożego Ciała na codzienną eucharystyczną procesję w Oktawę Bożego Ciała.

 1. Zgodnie ze zwyczajem w czasie oktawy Bożego Ciała w poszczególne dni gromadzą się mieszkańcy wyznaczonych dzielnic i ulic - biorą udział w Mszy Św. o godz. 17.00, uczestniczą w nabożeństwie czerwcowym oraz obsługują procesję eucharystyczną:

Piątek – 09 czerwca – Augustów, Nowiny, Kociołki;

Sobota – 10 czerwca – wyjątkowo procesja i nabożeństwo rano – po Mszy Św. o godz. 7.00 – Aleksandrówka i Janów;

Niedziela – 11 czerwca – procesja po nabożeństwie czerwcowym modlitwy za Wszystkich, którzy przygotowywali  ołtarze: Siostry Zakonne, Kółka Żywego Różańca, Rzemieślników – Rycerzy Kolumba i Strażaków;

Poniedziałek – ulice: Lubelska, Radomska, Hamernicka, Nowy Świat oraz wszystkie przyległe do tych ulic;

Wtorek – Dąbrówki, Wólka Tyrzyńska, Holendry Kozienickie, Kępa Wólczyńska, Wójtostwo, Wymysłów, Przewóz i Cudów;

Środa – Borki – ulice Warszawska i Głowaczowska oraz wszystkie ulice przyległe do ulic Warszawskiej i Głowaczowskiej;

Czwartek – zakończenie Oktawy – poświęcenie wianków: Zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy Św., i procesji eucharystycznej.

 1. 8 czerwca w Czwartek w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 odbędzie się w naszym Kościele Koncert Muzyki Gospel – wystąpi zespół „Umocnieni” z towarzyszeniem chóru „Adoramus” z Parafii Św. Stefana w Radomiu. Serdecznie Zapraszamy.
 1. Harcerki z drugiej drużyny Kozienickiej, serdecznie zapraszają w dzisiejszą niedzielę (04.06.2023r.) na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Po każdej Mszy Św. Można nabyć ciasto – składane dobrowolne ofiary przeznaczamy na formację i harcerskie wyjazdy. Jednocześnie zapraszamy na jeszcze jedna słodką niedziele zorganizowaną przez druga gromadę kozienicką to są nasze kochane wilczki 25.06.2023r. Wszystkie składane ofiary wspierają działalność naszych harcerzy, szczególnie zakup tak potrzebnego sprzętu na obozy: jedną z głównych potrzeb jest kupienie dużego wojskowego namiotu zarówno dla drużyny
  i gromady. W imieniu wszystkich wilczków, harcerek i harcerzy serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary i wsparcie to wcześniejsze i obecne.
 1. W poniedziałek 5 czerwca po Mszy Św., o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kręgu Biblijnego. Spotkanie w salce przy plebanii.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Hubert Majdak, kawaler, par. tut., i Karolina Musiał, panna, par. Św. Rodziny - Zapowiedź 2.
 2. Bartłomiej Maj, kawaler, par. Św. Rodziny w Kozienicach i Aleksandra Suwała, par. tut., - Zapowiedź 2.
 3. Sebastian Kawka, kawaler, par. tut., i Karolina Wijata, panna, par. Zwiastowania N.M.P w Jastrzębi k/Radomia – Zapowiedź 2.
 4. Łukasz Koniarczyk, kawaler, par. tut., i Monika Zielińska, panna, par. Św. Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej – Zapowiedź 2.
 5. Jarosław Traczyk, kawaler, par. tut., i Paulina Tęcza, panna, par. Brzeźnica – Zapowiedź 2.
 6. Wojciech Boryczka, panna, par. Św. Krzyża i Danuta Paciorkowska, panna, par.w Warszawie – Zapowiedź 1.