01952040
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
370
5771
41190
1952040

XXXII Niedziela zwykła 12 listopada 2023 r.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  12 listopada 2023                                                                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Cały czas trwamy w listopadowej pamięci za naszych bliskich zmarłych a jej wyrazem są nasze modlitwy zanoszone za nich: Ofiara Mszy Św., modlitwy wypominek, które można zamawiać do końca listopada i nasza duchowa łączność w Tajemnicy Świętych Obcowania a także dbałość o ich miejsce doczesnego spoczynku.
  1. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca odbędzie się po Mszach Świętych zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękuję za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.

Parafialny Zespół Caritas użyczył nam subkonto na które możemy zrobić przelew, należy dopisać

 tylko na jaki cel, tzn. tytułem: ławki. Na ulotce które są przy wyjściu z kościoła oraz na krzesełkach

 mamy podane numer konta. Ulotki można zabrać ze sobą.

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego natomiast w przyszłą niedzielę przeprowadzona będzie do puszek zbiórka na prośbę Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  1. Dzisiaj na Mszy Św., o godz., 7:00 zostały poświęcone opłatki wigilijne, zatem od jutra Pani Organistka rozpocznie roznoszenie opłatków na Wigilię Bożego Narodzenia. Przyjmijmy Panią Organistkę z życzliwością Ofiary składane z racji roznoszenia opłatków stanowią gratyfikację za całoroczną pracę  Pani Organistki.
  1. Narzeczeni którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński jeszcze w tym roku lub przyszłym, zapraszamy na kurs dla narzeczonych, który rozpocznie się w naszej parafii w najbliższy piątek (g.1900) i sobotę (od g.900) 17-18.11.2023 r. w salce przy budynku plebanii oraz 24-25.11 (piątek i sobota). 09.12.2023 (sobota) dzień skupienia dla narzeczonych w Wysokim Kole. Prosimy zgłaszać się telefonicznie na numer parafialny umieszczony na stronie internetowej lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  1. 20 listopada w poniedziałek na godz. 16:00 zapraszamy na Mszę Św., hospicyjną w intencji podopiecznych, którzy zmarli w tym roku. Zapraszamy Rodziny naszych zmarłych pacjentów i wszystkich do wspólnej modlitwy. Mszy Św., będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. dr Marek Adamczyk – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
  1. Skauci Europy - Wilczki i Harcerki z 2 Szczepu Kozienickiego serdecznie zapraszają w następną niedzielę 19 listopada na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Zebrane środki przeznaczone będą na dalsze działania i formację.
  1. W piątek 17 listopada w Kościele św. Józefa o godz., 18.00 będzie sprawowana Msza Św., o wyniesienie do chwały Ołtarzy Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej - serdecznie zapraszamy.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.