XXV Niedziela Zwykła 22 września 2024 r.

25. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                             22 września 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.
  2. W przyszłą niedzielę 29 września o godz. 1700 Ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Eucharystii w Kościele pw. sw Józefa w 100 lecie Jego istnienia.
  3. Także w przyszłą niedzielę 29 września:
  4. na Mszy Św., o godz. 1030 odbędzie się poświęcenie różańców dla Dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy Świętej comiesięczne spotkanie organizacyjno – formacyjne z Rodzicami i Dziećmi.
  1. po Mszy Św; o godz. 1200  Ks. Marcin – Opiekun kandydatów do bierzmowania - zaprasza na spotkanie formacyjno – organizacyjne kandydatów do bierzmowania klas VIII.
  1. 5 października 2024 roku odbędzie się XVII autokarowa pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Zapisy w Zakrystii po każdej Mszy Św;. Wyjazd autokaru o godz. 830 z parkingu przed Plebanią.
  1. Św. Michał Archanioł jest patronem Księdza Diakona Michała. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1030 będziemy modlić się w intencji Czcigodnego Solenizanta – do tej wspólnotowej i osobistej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  2. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo-zachodnią część Polski, dzisiejszy dzień ustanowiony jest dniem Solidarności z poszkodowanymi przez ten żywioł. Otaczamy ich naszą modlitwą, a po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas, zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym. Za wszelkie ofiary składane na ten cel składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  3. Rycerze Kolumba organizują zbiórkę środków materialnych na rzecz osób dotkniętych klęską powodz. Dlatego codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 1600 do godz. 1800 a w sobotę od godz. 1000 do 1300 przy salce na terenie plebanii będzie można zostawić najpotrzebniejsze rzeczy, które są pilnie potrzebne:
  4. Agregaty prądotwórcze, osuszacze, nagrzewnice;
  5. Koce, śpiwory, materace;
  6. Powerbanki i latarki;
  7. Pieluchy dla Dzieci i Dorosłych;
  8. Środki czystości;
  9. Środki higieny osobistej
  10. Ubrania (nowe lub czyste i niezniszczone);
  11. Gumowce, rękawice, łopaty, wiadra, taczki;
  12. Żywność z długimi okresami przydatności do spożycia, najlepiej taka, która nie wymaga gotowania.

Następnie rzeczy te zostaną przewiezione do Centrów Pomocy utworzonych przez Rycerzy Kolumba. Z całego serca serdecznie dziękujemy.

1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w najnowszym numerze m.in:

- obszerny raport o sytuacji na terenach boleśnie doświadczonych skutkami powodzi i o tym, jak pomóc poszkodowanym ludziom

- a także stanowisko Zgromadzenia Księży Sercanów w sprawie Ks. Michała Olszewskiego, które przedstawia rzecznik prowincji Polskiej Ks. dr Włodzimierz Płatek,

a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.

1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.