XV Niedziela Zwykła 14 lipca 2024 r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               14 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.
  1. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.
  1. W tym dniu przypada również Święto Policji. Z tej okazji zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta o godz. 1130 We Mszy Świętej wezmą udział policjanci oraz pracownicy cywilni naszej komendy Policji w Kozienicach. Zapraszamy także Parafian do udziału i wspólnej modlitwy w Ich intencji.
  1. W środę 17 lipca o godz. 1800, jak co miesiąc w Kościele św. Józefa zostanie odprawiona Msza Św. o wyniesienie do chwały ołtarzy Służebnicy Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.

1. W przyszłą niedzielę 21 lipca rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Po każdej Mszy św. poświęcimy pojazdy i będziemy mogli nabyć okolicznościowe pamiątki, a ofiary składane przy tej okazji są przeznaczane na zakup środków transportu dla misjonarzy przez MIVA Polska. Na tablicy ogłoszeń znajduje się okolicznościowy plakat z odnośnikiem do sprawozdania z wykorzystania zebranych środków podczas akcji Świętego Krzysztofa.

1. Zbliża się miesiąc sierpień. Miesiąc pielgrzymek do Królowej Polski. Z Kozienic już po raz 34 wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w dniach od 4 do 13 sierpnia. Będzie to okres szczególnych rekolekcji w drodze do Matki Bożej: czas modlitwy, pokuty, refleksji i śpiewu. Pragniemy iść do Chrystusa razem z Maryją i prosić w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymi szlak do Częstochowy z Grupą 18 z Kozienic. Zapisy od 29 lipca, w parafii Świętego Krzyża w Kozienicach. Szczegóły na naszej stronie internetowej w dziale aktualności.

1. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej Parafii organizuję jednodniowy wyjazd do „Polskiej Jerozolimy” – Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 16 sierpnia o 800 O godz. 1500 możliwość wzięcia udziału w trwającej od wieków procesji zaśnięcia NMP. Na zakończenie procesji o 1900 udział we Mszy Świętej i powrót do Kozienic. Koszt 120 zł. Zapisy w Zakrystii lub u Państwa Elżbiety i Jana Gajdów. Szczegóły na naszej stronie internetowej w dziale aktualności.
  1. W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 14 lipca odbywa się po Mszach Świętych się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie. Serdeczna prośba abyśmy pilnowali też kto i jak korzysta z nowych ławek. Niestety, ostatnio miał miejsce akt dewastacji jednej z nowych ław. Budynek kościoła jest otwarty tylko na czas nabożeństw, zwracajmy uwagę kto siada i jak się zachowuje w kościele. Dotyczy to także tych którzy stawiają buty na klęczniku. Bądźmy czujni, zwracajmy uwagę na nasze dobro wspólne. Kolejna część nowych ławek zostanie przywieziona w pierwszej dekadzie sierpnia.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w najnowszym numerze nim min: wyjaśniamy czym zajmują się Jałmużnicy i na czym polega Ich posługa a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Wszystkim wypoczywającym życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Radosław Żydek, kawaler, par. Chodel i Angelika Gogacz, panna, par. tut. – Zapowiedź 2.
  1. Patryk Kaczmarski, kawaler, par. Św. Bartłomieja w Brzózie i Magdalena Walasek, panna, par. tut; - Zapowiedź 1.