01981574
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
6
6
35272
1981574

XIII Niedziela Zwykła 30 czerwca 2024 r

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        30 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
  1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1730. Dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli w tych nabożeństwach. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa.
  1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić we Mszy Św. o godz. 18 00 zamówionej przez Margaretki i K.Ż.R o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę za kapłanów za wstawiennictwem sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Również w kościele św. Józefa (u sióstr) Mszą św. rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w programie min.: 2015 Koronka do Matki Bożej Bolesnej za Kapłanów, 2030 Różaniec w intencji pokoju na świecie.

- pierwszy piątek miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 830 i po południu od godz. 1630 Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 1430 po czym o godz. 1500 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Ks. Tomasz z posługą sakramentalną do chorych uda się w pierwszy piątek miesiąca sierpnia.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9 00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

  1. Harcerze (zastęp męski) z gromady kozienickiej, serdecznie zapraszają dziś w niedzielę 30 czerwca na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Po każdej Mszy św. Można nabyć ciasto – składane dobrowolne ofiary przeznaczamy na formację i wyjazdy. W imieniu wszystkich wilczków ich rodziców serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, wsparcie i modlitwę.
  2. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W naszej diecezji a także parafii trwają stosowne przygotowania do Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Warto zastanowić się czy nie podjąć takiej formy ożywienia życia religijnego. Zachęcamy więc wszystkich chętnych na pielgrzymi szlak.
  3. Zgodnie z decyzją podjętą przez Księży Biskupów podczas 396. Zebrania Plenarnego Episkopatu Polski nastąpiła zmiana formy dystrybucji L’Osservatore Romano z tradycyjnej – papierowej na cyfrową. Na stronie internetowej naszej parafii w zakładce L’OSSERVATORE ROMANO – NUMER BIEŻĄCY można pobierać co miesiąc link do strony aktualnego bieżącego wydania na dany miesiąc.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: szukamy odpowiedzi na pytanie w jaki sposób prymat Piotra może łączyć a nie dzielić a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.

 

  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Wszystkim wypoczywającym życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Mateusz Pachocki, kawaler, par. tut; i Kaja Gregorczyk, panna, par. Świętej Rodziny w Kozienicach – Zapowiedź 1.

 

  1. Mateusz Pachocki, kawaler, par. tut; i Kaja Gregorczyk, panna, par. Świętej Rodziny w Kozienicach – Zapowiedź 1.