01807984
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
768
4810
46344
1807984

IV Niedziela zwykła - 29 stycznia 2024 r.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            28 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.
 1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
 1. W najbliższą piątek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku świątecznym o godz.: 7 00, 9 00, 10 30 i 18 00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą zabezpieczone odpowiednio przed skapaniem wosku gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
 2. 2 lutego w Ofiarowanie Pańskie po raz ostatni przed wielkim postem śpiewamy kolędy. Zapraszamy do wysłuchania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Nieczęsto mamy okazję na żywo usłyszeć chór który jest chlubą naszego Wojska Polskiego. Zapraszamy do na koncert w piątek o 1830. Partnerem wydarzenia jest ENEA Wytwarzanie.
 3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. W sposób szczególny modlimy się za Siostry Franciszkanki od Cierpiących posługujące na terenie naszej parafii. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Zakony Żeńskie. Odczytamy także list pasterski, przeznaczony na ten dzień.
 4. W tym tygodniu przypadają:
 5. pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić we Mszy Św. o godz. 1800 zamówionej przez Margaretki i K.Ż.R o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę za kapłanów za wstawiennictwem sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Również w kościele św. Józefa (u sióstr) Mszą św. rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w programie min.: 20 15 Koronka do Matki Bożej Bolesnej za Kapłanów, 20 30  Różaniec  w intencji pokoju na świecie.
 6. pierwszy piątek miesiąca – wpisuję się on w tym miesiącu Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego - uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 17.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną. Jak w każdy piątek o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu. \
 7. pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Kurs przedmałżeński w naszej parafii, jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa, odbędzie się w najbliższym półroczu 2024 roku w dwóch terminach. Pierwszy rozpocznie się dniem skupienia w Wysokim Kole 24.02.2024. godz. 1000 następnie w salce przy naszej parafii w piątek i sobotę 15 i 16 marca oraz 22 i 23 marca. W piątek rozpoczęcie kursu o godz. 1900 , w sobotę o g. 900. O drugim terminie poinformujemy w najbliższym czasie.
 1. 1 lutego organizujemy wyjazd na Jasną Górę na całonocne czuwanie grup Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zaproszenie to kierujemy do Wszystkich chętnych, a w sposób szczególny do osób, które adorują Najświętszy Sakrament. Wyjazd z Kozienic 1 lutego o 1530 – powrót 2 lutego ok. 700 w godzinach porannych. Koszt 70 zł. Zapisy w Zakrystii po Mszach Świętych.
 1. Jest nowa Księga intencji Mszalnych na I półrocze (od stycznia – czerwca) 2025 roku. Zapisy w Zakrystii po Mszach Św.,
 1. W niedzielę za dwa tygodnie 11 lutego 2024 na Mszy Św., o godz. 10 30 poświęcenie książeczek Dzieciom, przygotowującym się w tym roku do przyjęcia I Komunii Św., a po Mszy Św. comiesięczne spotkanie formacyjne.

 

Dziękujemy za miłą atmosferę, poczęstunki i złożone ofiary z racji wizyty duszpasterskiej

 

Program Kolędy w tym tygodniu:

Od 29 I 2024 do 03 II 2024:

 

29.I. 2024– Poniedziałek:

Od godz. 16 00 - Janów: ul: Storczykowa, Jaśminowa, Szafirowa, Rumiana, Lawendowa, Mleczna, Liliowa, Malinowa, Tulipanowa, Astrowa, Skowronkowa, Słowikowa, Sowia, Kozienicka, Goździkowa, Fiołkowa

 

30. I. 2024 – Wtorek:

Od godz. 16 00  - Bloki: Ul. Piaskowa 1, 3, 7, 7a

 

31. I 2024– Środa

Od godz. 16 00 - Bloki: Ul. Piaskowa 8, 9, domy na ul. Pustej, Domy indywidualne: Szpitalna i Czwartek, Ul: Konstytucji 3 maja, Topolowa

 

01. II 2024 – Czwartek:

Od godz. 16 00 - Domy jednorodzinne: Ul. Młyńska, Ul. Polna

 

02. II 2024–Piątek: I Piątek miesiąca  i Ofiarowanie Pańskie:

Kolędy nie ma

 

03. II 2024–Sobota:

Od godz. 9 00 – ul. Lubelska

 

05.II 2024– Poniedziałek:

Od godz. 16 00 - Ul. Wiślana i Jeziorna, Ul. Radomska, Miodowa, Spokojna, Kochanowskiego

 

 1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.