01808010
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
794
4836
46344
1808010

XXXIV Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wrzechświata 26 listopada 2023 r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                         26 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 1. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dziś zachęcamy do czynnego lub duchowego zaangażowania się w to adwentowe oczekiwanie przez udział w pięknych nabożeństwach roratnich. Podczas adwentu codziennie będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P w przyszłą niedzielę o godz. 6 20 natomiast w ciągu tygodnia o godz. 5 30 przed roratami. Roraty dla dorosłych będą odprawiane codziennie o godz. 6 00 natomiast dla Dzieci o godz. 18 00. Serdecznie zapraszamy.
 1. W dzisiejszą Niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada po sumie ok. 1315 Rycerze Kolumba zapraszają na Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące. Będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym. Zbieramy się na pod krzyżem, wejście na cmentarz od Kościoła Św. Rodziny w Kozienicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
 1. Rycerze Kolumba i Harcerze po dzisiejszych Mszach Św., będą prowadzić zbiórkę pieniędzy na organizację Orszaku 3 Króli w Kozienicach. Dziękujemy za złożone na ten cel datki.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 16.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 9.00 Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną. Jak w każdy piątek o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W przyszłą I Niedzielę Adwentu Kozienickie Hospicjum Domowe organizuje i zaprasza na kiermasz świąteczny. Będzie możliwość nabycia ozdób świątecznych i choinkowych i różnego rodzaju słodkości przygotowanych przez naszych wolontariuszy. Kiermasz służy wspomożeniu działalności Hospicjum.
 1. Siostry Franciszkanki jak co roku organizują wyjazd autokarem na nocne czuwanie Rodziny Honorackiej na Jasnej Górze. W tym roku odbędzie się ono 8/9 grudnia (z piątku na sobotę). Zapisy i dokładniejsze informacje u sióstr na furcie.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30 odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne z Dziećmi przygotowującymi się w tym roku do przyjęcia I Komunii Św., i Ich Rodzicami.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Weronika Kinga Lesisz, panna, par., tut., i Ireneusz Karol Rębiś, kawaler, par., Opactwo, - Zapowiedź 2.