01981546
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
694
6481
35272
1981546

XIV Niedziela Zwykła 07 lipca 2024 r

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 7 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.
  1. Zbliża się miesiąc sierpień. Miesiąc pielgrzymek do Królowej Polski. Z Kozienic już po raz 34 wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w dniach od 4 do 13 sierpnia. Będzie to okres szczególnych rekolekcji w drodze do Matki Bożej: czas modlitwy, pokuty, refleksji i śpiewu. Pragniemy iść do Chrystusa razem z Maryją i prosić w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymi szlak do Częstochowy z Grupą 18 z Kozienic. Zapisy od 29 lipca, w parafii Świętego Krzyża w Kozienicach.

  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej Parafii organizuję jednodniowy wyjazd do „Polskiej Jerozolimy” – Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 16 sierpnia o 800 O godz. 1500 możliwość wzięcia udziału w trwającej od wieków procesji zaśnięcia NMP. Na zakończenie procesji o 1900 udział we Mszy Świętej i powrót do Kozienic. Koszt 120 zł. Zapisy w Zakrystii lub u Państwa Elżbiety i Jana Gajdów.
  1. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 14 lipca odbędzie się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w najnowszym numerze nim min: kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz rozmowa na ten temat z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem. Polecamy także kolejny odcinek cyklu wakacyjnego - o sanktuarium w Einsiedeln położonym w szwajcarskich Alpach. a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Wszystkim wypoczywającym życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Mateusz Pachocki, kawaler, par. tut; i Kaja Gregorczyk, panna, par. Świętej Rodziny w Kozienicach – Zapowiedź 2.
  2. Radosław Żydek, kawaler, par. Chodel i Angelika Gogarz, panna, par. tut. – Zapowiedź 1.