01342721
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
818
818
16612
1342721

List do rodziców

Kochani Rodzice...

        Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!!!

Pragniemy bardzo serdecznie pozdrowić Was Kochani Rodzice, tak mocno zatroskani o wychowanie intelektualne i duchowa Waszych dzieci. W imieniu wszystkich duszpasterzy na czele z ks. Proboszczem Kazimierzem Chojnackim i wszystkim Księżmi Prefektami i Paniami Katechizującymi w Szkołach na terenie naszej parafii dziękujemy za pierwsze nauki wiary w Boga w domu rodzinnym, który stanowi pierwsze i najważniejsze miejsce wychowania.

         Dla Waszych dzieci i dla Was Kochani Rodzice to bardzo ważny rok w którym Wasze Dzieci po raz pierwszy przyjmą do swego Serca Żywego i Prawdziwego Pana Jezusa pod postacią Chleba Eucharystycznego. Bardzo leży nam na sercu podjęcie owocnej współpracy nie tylko poprzez katechizację Waszych dzieci w szkole, ale również poprzez współpracę z domem rodzinnym.

Zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1030 na Mszę Świętą dla Waszych dzieci ze specjalnym kazaniem. Wyjątkiem będzie druga niedziela w miesiącu, kiedy będziemy spotkać się na godz. 1630 na Mszy Świętej z kazaniem do dzieci i którą konferencją formacyjną dla rodziców. Będzie to również okazja do omawiania poszczególnych spraw związanych z bezpośrednim przygotowaniem do Komunii Świętej. Wasze dzieci otrzymały dziś Książeczki – Kontrolki, które składają do koszyków przed Mszą Świętą, a po jej zakończeniu odbierają z podpisem księdza, potwierdzającym uczestnictwo w Eucharystii. Jeśli, ktoś jest nieobecny w Kościele parafialnym, bardzo proszę, aby w parafii gdzie dziecko uczestniczy we Mszy Świętej podało księdzu książeczkę do podpisu. Również, gdy z przyczyn losowych dziecko jest nieobecne bardzo proszę, aby wpisać „choroba dziecka”. Książeczki co pewien czas będą zbierane i sprawdzane. Bardzo proszę o uczciwe podejście do wspomnianej kwestii obecności na Mszy Świętej.

Zarówno Wam jak i nam Kochani zależy na wychowaniu młodego pokolenia. Kościół od zawsze był miejscem, gdzie młody człowieka może rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu w każdą sobotę na godz. 1100 na zbiórkę kandydatów do ministrantury. W ubiegłych latach oprócz nauki ministrantury  udało zorganizować się dla chłopców: wyjazd do Bałtowa, wielokrotne wyjścia do kina, wspólne rajdy rowerowe i ogniska, uczestniczyliśmy w meczu na stadionie narodowym w Warszawie, a w wakacje większość ministrantów wyjechał na tygodniową kolonie do Zakopanego i Pobierowa. Zaś dziewczynki, które pragną służyć w scholii zapraszamy na próbę w piątek na godz. 1600, zaś o 1530 zapraszamy chętnych na lekcje nauki gry na gitarze. Opiekunem ministrantów jest ks. Łukasz Pyszczek, zaś opiekunem scholii ks. Robert Kotowski.

W najbliższą piątek tj. 15 września na godz. 1900 do Sali przy plebanii zapraszam przedstawicieli rodziców poszczególnych klas na omówienie kwestii związanych z poświęceniem różańca, medalików, książeczki dziecka komunijnego itd.   

1 października 2017 r. na Mszy o godz. 1630 zostaną poświęcone różańce, bardzo proszę wtedy o dostarczenie deklaracji o przystąpieniu dziecka do Pierwszej Komunii, którą otrzymaliście Państwo z listem. Proszę o zaznaczenie miejsca chrztu dziecka. Jeśli chrzest był w parafii św. Krzyża w Kozienicach, proszę jedynie o zaznaczenie informacji, dokładną datę odszuka ksiądz prefekt. Jeśli zaś chrzest był pozna parafią, to proszę o udanie się do kancelarii danej parafii i dostarczenie dokumentu o nazwie „ad sacra” czyli wypisu z księgi chrztów, abym miał potwierdzenie, że dziecko jest ochrzczone.

Cały październik zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami, w miarę możliwości na nabożeństwa różańcowe na których będą zbierać obrazki kontrolne z uczestnictwa w nabożeństwach. Różaniec codziennie o godz. 1730.  W grudniu zapraszamy na Roraty dla dzieci w dni powszednie o godz. 1800. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w każdy piątek o godz. 1600. Każde dziecko otrzyma arkusz kontrolny do zaliczenia modlitw z wyznaczonymi datami. Bardzo prosimy o sumienne podejście do tej kwestii i nie odkładanie zaliczenia na ostatnią chwilę.

Z wyrazami szacunku

Ksiądz Proboszcz Parafii

Wasz Katecheta

Kozienice, 13 września 2017 r.