01952084
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
414
5815
41190
1952084

XXXIII Niedziela zwykła 19 listopada 2023 r.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               19 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Przyszła niedziela, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania Zbawiciel obecny pod sakramentalnymi znakami. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
 1. Cały czas trwamy w listopadowej pamięci za naszych bliskich zmarłych a jej wyrazem są nasze modlitwy zanoszone za nich: Ofiara Mszy Św., modlitwy wypominek, które można zamawiać do końca listopada i nasza duchowa łączność w Tajemnicy Świętych Obcowania a także dbałość o ich miejsce doczesnego spoczynku.
 1. W Ubiegłą drugą niedzielę miesiąca odbyła się po Mszach Świętych zbiórka na budowę ławek. Dziękujemy zarówno Kwestującym jak i Ofiarodawcom – za pieniądze wrzucane do puszek jak i przelewy na konto Caritasu. Zebraliśmy do puszek: 20.906,21 gr., indywidualne ofiary: 6.000 zł. oraz przelewem do czwartku wpłynęlo: 5.150 zł. Razem : 32.056,21 gr. „Bóg zapłać” wszystkim darczyńcom. Następna zbiórka odbędzie się w niedzielę 10 grudnia.
 1. 20 listopada jutro w poniedziałek na godz. 16:00 zapraszamy na Mszę Św., hospicyjną w intencji podopiecznych, którzy zmarli w tym roku. Zapraszamy Rodziny naszych zmarłych pacjentów i wszystkich do wspólnej modlitwy. Mszy Św., będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. dr Marek Adamczyk – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
 1. 23 listopada we czwartek o g. 830 zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych policjantów, strażaków oraz leśników. Zapraszamy wszystkich pracowników, rodziny zmarłych funkcjonariuszy i druhów, oraz wszystkich do wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Jarosław Rożek- kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
 1. Skauci Europy - Wilczki i Harcerki z 2 Szczepu Kozienickiego serdecznie zapraszają w dzisiejszą niedzielę na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Zebrane środki przeznaczone będą na dalsze działania i formację.
 1. Apel młodych 25 listopada 2023r. Miejsce spotkania młodzieży: parafia św. Rodziny w Kozienicach

Plan:

 1. Godzina 10:00 rozpoczęcie spotkania (modlitwa otwierająca nasz apel młodych)
 2. Pantomima przygotowana przez młodzież ze wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea
 3. Konferencja
 4. Adoracja Najświętszego sakramentu (uwielbienie z dynamiką dla młodzieży)
 5. Świadectwa
 6. Poczęstunek na salce parafialnej.

Na Apel Młodych zaproszeni są Uczniowie naszej Parafii przygotowujący się w tym roku kandydaci  do Sakramentu Bierzmowania z naszej parafii (spotkanie w ramach comiesięcznego spotkania formacyjnego).

 1. W przyszłą Niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada po sumie ok. 13 15 zapraszają na Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące. Będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym. Zbieramy się na pod krzyżem, wejście na cmentarz od Kościoła Św. Rodziny w Kozienicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
 1. Rycerze Kolumba i Harcerze prowadzić będą zbiórkę pieniędzy na Orszak 3 Króli w Kozienicach w przyszłą Niedzielę 26 listopada po każdej Mszy Św. Dziękujemy za złożone na ten cel datki.
 1. W dzisiejszą niedzielę przeprowadzona będzie do puszek zbiórka na prośbę Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg Zapłać za złożone na ten cel ofiary.
 1. Trwa kurs dla narzeczonych przygotowujący do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Udział w szkoleniu jest obowiązkowy. Następny cykl odbędzie się na wiosnę. O szczegółach będziemy informowali w przyszłym roku.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Weronika Kinga Lesisz, panna, par., tut., i Ireneusz Karol Rębiś, kawaler, par., Opactwo, - Zapowiedź 1.