01952118
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
448
5849
41190
1952118

XXXI Niedziela zwykła 05 listopada 2023 r.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            05 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 1. Cały czas trwamy w listopadowej pamięci za naszych bliskich zmarłych a jej wyrazem są nasze modlitwy zanoszone za nich: Ofiara Mszy Św., modlitwy wypominek, które można zamawiać do końca listopada i nasza duchowa łączność w Tajemnicy Świętych Obcowania a także dbałość o ich miejsce doczesnego spoczynku.
 1. Przypominamy, że dzisiaj o g. 1800 będzie dodatkowo sprawowana Msza św. za zmarłych z naszej parafii w ostatnich 10-ciu miesiącach, tj. zmarłych od 1 stycznia do chwili obecnej. Podczas Mszy św. po wyznaniu wiary, jedna osoba z najbliższej rodziny podejdzie do ołtarza zapalić znicz i postawiła pod ołtarzem. Po Mszy św. będzie można ten zapalony znicz przenieść na cmentarz na grób zmarłej osoby jako wyraz naszej łączność. Znicze będą przygotowane przy ołtarzu.
 1. Tak jak ogłaszaliśmy, w przyszłą drugą niedzielę miesiąca 12 listopada odbędzie się zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękuję za ofiary, które wpływają indywidualnie.
 1. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego natomiast prowadzona na prośbę Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zbiórka do puszek, z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, odbędzie się w III niedzielę listopada, czyli dnia 19.11.2023.
 1. W sobotę 11 listopada przeżywamy kolejną 105 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach pamiętamy o tych wszystkich, którzy przelali swoją krew za wolność naszej umiłowanej Ojczyzny.
 1. W sobotę 11 listopada w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Marcina biskupa, który jest patronem naszego wikariusza Ks. Marcina Cieślika. Msza Św. w intencji naszego Czcigodnego Solenizanta, zamówiona przez K.Ż.R i Margaretki zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Jutro w poniedziałek 6 listopada o godz. 18.00 Msza Św. Przyjaciół Radia Maryja i Koła Biblijnego a po Mszy Św., spotkanie w salce – zapraszamy.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30 odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne z Dziećmi przygotowującymi się w tym roku do przyjęcia I Komunii Św., i Ich Rodzicami.
 1. Narzeczeni którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński jeszcze w tym roku lub przyszłym, zapraszamy na kurs dla narzeczonych, który rozpocznie się w naszej parafii 17.11.2023 r. tj. piątek o g. 1900 w salce przy budynku plebanii. W ramach kursu zostanie zrealizowanych 10 tematów oraz 2 spotkania w ramach poradnictwa rodzinnego. Tematy będą realizowane przez kompetentne osoby, tzn.; 2 osoby po kursie poradnictwa rodzinnego, małżeństwo, psychologa, lekarza medycyny rodzinnej, prawnika oraz kapłana. Spotkania odbędą się w dniach 17-18.11; 24-25.11 (piątek i sobota) i 09.12.2023 (sobota) dzień skupienia dla narzeczonych w Wysokim Kole. Prosimy zgłaszać się telefonicznie na numer parafialny umieszczony na stronie internetowej lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 1. Panu Prezesowi Robertowi Wojcieszkowi oraz pracownikom naszej Kozienickiej Gospodarki Komunalnej  - składamy serdeczne Podziękowanie za sumienne troskę oraz dbanie o prządek na naszym cmentarzu parafialnym, szczególnie w okresie Uroczystości  Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.  Kozienicka Gospodarka Komunalna zarządza i troszczy się w imieniu naszej Parafii  o nasz cmentarz Parafii Świętego Krzyża.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.