01914782
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
1488
7234
35270
1914782

XXX Niedziela zwykła 29 października 2023 r.

     TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA                                       2023 – X – 29

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

 Z racji przeżywanej dziś Uroczystości Poświęcenia własnego Kościoła pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Parafianom i Gościom za ich trud duchowy i materialny nieustannego wznoszenia tego gmachu widzialnego i niewidzialnego, za wszelkie okazywane dobro i życzliwość – Serdeczne Bóg Zapłać.

 1. We wtorek zakończymy miesiąc październik, w którym w szczególny sposób zwracamy się ze swoją modlitwą przez ręce Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w tym pięknym nabożeństwie przychodząc do naszej świątyni jak i tym, którzy trwali na modlitwie w swoich domach, przy figurkach i krzyżach. Zachęcamy nadal do odmawiania tej pięknej modlitwy.
 1. W środę 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Ta uroczystość uświadamia nam, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas i że świętość to nie jakiejś nadzwyczajne czyny ale miłość, dobro i wierność w codzienności.
 1. W czwartek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że nasi bliscy zmarli, jak i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych.
 1. Informujemy o porządku liturgicznym w tych szczególnych dniach:
 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych w środę 1 listopada Msze Św. o godz: 7:00, 9:00, 10:30 i o 18:00. Nie ma Mszy o godz. 12:00 w kościele.

W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada O godz. 12: 00 zostanie na naszym cmentarzu parafialnym przy krzyżu odprawiona Msza Św. Po Mszy Św., wyruszy procesja żałobna z wypominkami za naszych Bliskich Zmarłych.

Po Mszy Św., o godz. 12:00 na cmentarzu poświęcimy nowe nagrobki – prosimy o zgłaszanie się do księży na cmentarzu.

 1. W dzień Zaduszny, w czwartek 2 listopada, Msze Św. godz: 7:00, 9.00. 18.00. O godz. 10:15 gromadzimy się przy bramie głównej cmentarza, gdzie połączymy się z parafią Św. Rodziny i razem wyruszymy z procesją i modlitwami za zmarłych.

Kancelaria parafialna w Uroczystość Wszystkich Św., i Dzień Zaduszny będzie nieczynna.

 1. Informujemy, że na wypominki jednorazowe przyjmujemy do 8 listopada natomiast roczne i półroczne  można zamawiać przez cały miesiąc listopad.
 1. Karty wypominkowe znajdują się pod chórem. Wypominki (roczne, półroczne, kwartalne) – czytane są przed Mszami: o godz: 7.00, 9:00, 10:30 i 12:00. Natomiast wypominki jednorazowe będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz na Koronce do Bożego Miłosierdzia za zmarłych od 1 do 8 listopada, na którą serdecznie zapraszamy na godz. 17.30.

W niedzielę 5 listopada o g. 1800 będzie dodatkowo sprawowana Msza św. za zmarłych z naszej parafii w ostatnich 10-ciu miesiącach, tj. zmarłych od 1 stycznia do chwili obecnej. Prosimy aby po wyznaniu wiary, jedna osoba z najbliższej rodziny podeszła do ołtarza zapaliła znicz i postawiła pod ołtarzem. Po Mszy św. będzie można ten zapalony znicz przenieść na cmentarz na grób zmarłej osoby jako wyraz naszej łączności z naszymi zmarłymi. Znicze będą przygotowane przy ołtarzu.

 1. W związku z czasem tych listopadowych dni przypominamy prośbę związaną z porządkowaniem grobów naszych bliskich zmarłych aby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarza oraz innych grobów. Prosimy aby groby zostały uporządkowanie do 31 października - śmieci wrzucamy do kontenerów ustawionych na terenie cmentarza oraz przy jego bramach.
 1. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić we Mszy Św. o godz. 1800 zamówionej przez Margaretki, o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Po Mszy św. przed wystawionym Najśw. Sakramentem odmówimy po raz 1-szy Koronkę za kapłanów za przyczyną Matki Bożej Bolesnej. Jest to modlitwa Czcigodnej Służebnicy Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej, gdyż pośród wielu dewocjonaliów, oprócz „wymodlonego” różańca, obrazków, znalazł się także różaniec – koronka do siedmiu boleści Matki Bożej Bolesnej. Jej wygląd zdradza, że Matka używała jej bardzo często. Świadczą o tym wytarte i częściowo połamane medaliki i paciorki, znaki reperacji łańcuszka. Można wnioskować, że m. Kazimiera była głęboko złączona z Matką Boża Bolesną. Specjalne różańce (7 tajemnic po 7 paciorków) można od poniedziałku nabywać w sklepiku Caritasu przy kościele, a rozważania otrzymamy we czwartek przed Mszą św. Do tej modlitwy zapraszamy w szczególny sposób wszystkie osoby modlące się w ruchu ‘Margaretki” oraz wszystkie osoby którym leży na sercu sprawa powołań kapłańskich a zwłaszcza świętość kapłanów która dziś jest bardzo mocno doświadczana. Także osoby którym bliska jest duchowość Matki Kazimiery, szerzące jej kult, noszące jej Imię, niech propagują jej kult w tej nowej formie na którą mamy imprimatur od 13 października br.

- pierwszy piątek miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 16.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa.

Po Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną. Jak w każdy piątek o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu.

 - pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

 1. W dzisiejszą Niedzielę kończymy odprawianie Mszy Św., w okresie wiosenno – letnim w kaplicach: w Cudowie oraz na ul. Lubelskiej. Odprawianie Mszy wznowimy po Święcie Św. Marka Ewangelisty w przyszłym roku.
 1. Przypominamy, że nie ma w Niedzielę i Uroczystości w naszym Kościele Mszy o godz. 16.30. Zamówione intencje mszalne z tej godziny Mszy Św., są sprawowane o godz. 18.00
 1. W przyszłą Niedzielę po Mszach Św. Będzie zbiórka do Puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.