01808003
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
787
4829
46344
1808003

XXVIII Niedziela zwykła 15 października 2023 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA                                                2023 – X – 15

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny już 23 raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także jutro, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 1. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Tradycją jest, że razem z ministrantami kwestują Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, która nosi imię św. Jana Pawła II. Za wszelkie złożone Ofiary składamy Serdeczne Bóg Zapłać.
 1. Październik to miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30 i dziękując za dotychczasowe w niej uczestnictwo.
 1. W środę 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Modlimy się za pracowników służby zdrowia. Ofiarujemy za Nich w tym dniu naszą modlitwę różańcową.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o misjonarzach i misjonarkach – są wśród nich polscy księża, bracia i siostry zakonne a także osoby świeckie. Ofiary w tym dniu składane na tacę będą przeznaczone dla Polskich Misjonarzy.
 1. W przyszłą niedzielę 22 października, zapraszamy na Mszę Św., o godz. 12.00 uczniów klas VIII – Kandydatów do bierzmowania, oraz Ich Rodziców. Po Mszy Św., spotkanie organizacyjne.
 1. W przyszła niedzielę 22 października Rycerze Kolumba zapraszają na różaniec za Ojczyznę – początek przy kapliczce obok Liceum w Kozienicach o godz. 13:15.
 1. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego możemy zamawiać wypominki okresowe i jednorazowe. Karty wypominkowe znajdują się pod chórem. Wypominki (roczne, półroczne, kwartalne) – czytane są przed Mszami: o godz: 7.00, 9:00, 10:30 i 12:00. Natomiast wypominki jednorazowe będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz na Koronce do Bożego Miłosierdzia za zmarłych od 1 do 8 listopada.
 1. W związku z czasem zbliżających się listopadowych dni przypominamy prośbę związaną z porządkowaniem grobów naszych bliskich zmarłych aby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarza oraz innych grobów. Prosimy aby groby zostały uporządkowanie do 31 października - śmieci wrzucamy do kontenerów ustawionych na terenie cmentarza oraz przy jego bramach.
 1. Spotkania i próba scholii w piątek w salce o godz. 16.00.
 1. Zbiórka ministrantów kandydatów i młodszych w sobotę o godz. 10:00.
 1. We wtorek 17 października w Kościele św. Józefa o godz., będzie sprawowana Msza Św., o wyniesienie do chwały Ołtarzy Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej - serdecznie zapraszamy.
 1. Siostry Franciszkanki od Cierpiących zapraszają na Dzień Skupienia dla Młodych Kobiet (16-35 lat) w Częstochowie w dniach od 27 do 29 października – szczegóły i informacje kontaktowe na plakatach w gablotach a także na naszej stronie internetowej.
 1. W każdy piątek od godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie zanosimy w ciszy modlitwy o pokój na świecie, w int. naszej wspólnoty Parafialnej, o wzrost wiary w naszych rodzinach i te najskrytsze naszych ludzkich serc.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny poświęcony osobie św. Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 Zapowiedzi:

 1. Siwek Damian, kawaler, par. tut., i Zygmunt Dorota, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.