01650519
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
774
4176
18622
1650519

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 08 czerwca 2023 r.

 

BOŻE CIAŁO                                                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2023 – VI – 07

  1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie Ojca Redemptorystę Waldemara Sojkę – jednego z Ojców Misjonarzy, który wraz z goszczącym już u Nas Ojcem Marcinem Klamką, przeprowadzą w naszej Parafii we wrześniu Misje Parafialne. Dziękujemy mu za Jego obecność i wygłoszone Słowo Boże.
  1. Od jutrzejszego Piątku zapoczątkowujemy w naszej Parafii Adorację Najświętszego Sakramentu. Co tydzień w każdy piątek o godz. 15.00 będziemy mogli uczestniczyć w modlitwie adoracyjnej powierzając Chrystusowi modlitwy naszych ludzkich serc.
  1. Dziś Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godz. 10.30: Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek do 4 ołtarzy trasą: 1 maja, Konstytucji 3 maja, Sławną, Warszawską – powrót do Kościoła  Pozostałe Msze Św. o godz.: 7:00, 9:00 i 18:00. Msze Św., w kaplicy w Augustowie o 9:00 i W Dps o 11:00. W kaplicach Cudowie i przy ul. Lubelskiej – odwołane.  Zachęcamy do udziału w procesji i czynne się zaangażowanie w jej udział. Po zakończeniu procesji Eucharystycznej nie będzie Mszy św. tzw. Cichej jaka miało to miejsce w poprzednich latach Zapraszamy po Uroczystości Bożego Ciała na codzienną eucharystyczną procesję w Oktawę Bożego Ciała.
  1. Dziś w Uroczystość w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 odbędzie się w naszym Kościele Koncert Muzyki Gospel – wystąpi zespół „Umocnieni” z towarzyszeniem chóru „Adoramus” z Parafii Św. Stefana w Radomiu. Serdecznie Zapraszamy.
  1. Zgodnie ze zwyczajem w czasie oktawy Bożego Ciała w poszczególne dni gromadzą się mieszkańcy wyznaczonych dzielnic i ulic - biorą udział w Mszy Św. o godz. 17.00, uczestniczą w nabożeństwie czerwcowym oraz obsługują procesję eucharystyczną:

Piątek – 09 czerwca – Augustów, Nowiny, Kociołki;

Sobota – 10 czerwca – wyjątkowo procesja i nabożeństwo rano – po Mszy Św. o godz. 7.00 – Aleksandrówka i Janów;

Niedziela – 11 czerwca – procesja po nabożeństwie czerwcowym modlitwy za Wszystkich, którzy przygotowywali  ołtarze: Siostry Zakonne, Kółka Żywego Różańca, Rzemieślników – Rycerzy Kolumba i Strażaków

Porządek na dalsze dni podamy w Niedzielę.

  1. Dziękujemy Rodzinie Państwa Sadurków, za odnowienie i rekonstrukcje ławek na zewnątrz naszej świątyni. Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dziękujemy za dar ołtarza w formie renowacji tronu pod monstrancję eucharystyczną. Dziękujemy Orkiestrze Strażackiej za włączenie się w piękno naszej liturgii.
  1. 10 czerwca 2023 roku w sobotę wyruszy z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy piesza Pielgrzymka Kobiet. Zapisy poprzez stronę Rycerzy Kolumba oraz osobiste w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 19.00. Pielgrzymka  wyrusza  o godz. 21.00  z parafii  Matki Bożej Częstochowskiej  przy ul. Wernera.  Serdecznie Zapraszamy.

                                                                                                              PODZIĘKOWANIA:

Serdeczne Bóg Zapłać za udział i uroczystą oprawę procesji w Uroczystość Bożego Ciała – Wszystkim bez wyjątku: Osobom i grupom, które przygotowały i udekorowały 4 ołtarze: Siostrom Franciszkankom od Cierpiących, Kołom Żywego Różańca, Rzemieślnikom oraz Rycerzom Kolumba, Strażakom. Bóg Zapłać: Służbie liturgicznej, druhom Strażakom, Rycerzom Kolumba, Harcerzom, Diakonii Muzycznej,  paniom z K.Ż.R., dziewczynkom sypiącym kwiatki – Dzieciom Rocznicowym, Panu Kościelnemu i Pani Organistce. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji. Bóg Zapłać Wam Drodzy Parafianie i Goście, którzy przez włączenie się w tą procesję przyczyniliście się do tego,  że miała tak piękny i uroczysty charakter. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna.