01952047
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
377
5778
41190
1952047

VIII Niedziela Wielkanocna - Zesłanie Ducha Świętego 28 maja 2023 r.

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                       28 maja 2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 1. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro 29 maja w poniedziałek, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi prosząc o wstawiennictwo w naszych intencjach. Msze Św. w porządku następującym porządku:                 7:00,  9:00, 10:30  17:00 i 18:00.
 1. Jutro w Poniedziałek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św., odpustowa w kaplicy w Cudowie. Po tej Mszy Św. Rycerze Kolumba poprowadzą Męski Różaniec. Kancelaria Parafialna w dniu jutrzejszym nie będzie czynna.
 1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy modlić się o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej; Z racji Uroczystości Chrystusa Najwyższego Kapłana zapraszamy na 18.30 na adorację prowadzoną przez Margaretki w intencji kapłanów,

 - pierwszy piątek  miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 16.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną.

 - pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

 1. W dniu 3 czerwca w sobotę 2023 r. organizujemy wyjazd na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca i Różańca Rodziców na Jasną Górę. Zbiórka pod Kościołem w dniu wyjazdu o godz. 5.30. Mamy komplet miejsc – lista została zamknięta. Prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w tej pielgrzymce i dopełnienie wszelkich formalności.
 1. W środę 31 maja w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ostatnie nabożeństwo majowe. Od 1 czerwca w czwartek  rozpoczynamy miesiąc poświęcony  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.
 1. Próby przed Sakramentem Bierzmowania w dniach: 29 maja – poniedziałek, 2 czerwca - piątek i  6 czerwca – wtorek. Wszystkie o 18.30.
 1. Harcerki z drugiej drużyny Kozienickiej, serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę (04.06.2023r.) na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Po każdej Mszy Św. Można nabyć ciasto – składane dobrowolne ofiary przeznaczamy na formację i harcerskie wyjazdy. Jednocześnie zapraszamy na jeszcze jedna słodką niedziele zorganizowaną przez druga gromadę kozienicką to są nasze kochane wilczki 25.06.2023r. Wszystkie składane ofiary wspierają działalność naszych harcerzy, szczególnie zakup tak potrzebnego sprzętu na obozy: jedną z głównych potrzeb jest kupienie dużego wojskowego namiotu zarówno dla drużyny
  i gromady. W imieniu wszystkich wilczków, harcerek i harcerzy serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary i wsparcie to wcześniejsze i obecne.
 1. Zapraszamy Wszystkich chętnych na Święto Szczepu naszych Harcerzy „Zawiszaków”, które odbędzie się w najbliższą sobotę 3 czerwca bieżącego roku 2023. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 15.00. Po Mszy Św. wspólne ognisko.
 1. Przygotowujemy się do Procesji Bożego Ciała. Serdecznie prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy procesyjnych:
 2. 1 ołtarz – Siostry Franciszkanki od Cierpiących
 3. 2 ołtarz – Koła Żywego Różańca – na schodach wejściowych do naszego Starostwa Powiatowego
 4. 3 ołtarz – Rzemieślnicy oraz Rycerze Kolumba (posesja P. Mazurów)
 5. 4 ołtarz – Strażacy (koło Apteki P. Przedniczków)

Procesja przejdzie tak jak w ubiegłym roku trasa z Kościoła ulicami: 1 maja, Konstytucji  3 maja, Sławną, Warszawską – powrót do Kościoła.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Św., najbliżsi Antosia – chłopca, który posiada złożoną wadę serca i potrzebuję pilnej i kosztownej operacji zbiera do puszek datki na ten cel. Za złożone ofiary w Ich imieniu składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Hubert Majdak, kawaler, par. tut., i Karolina Musiał, panna, par. Św. Rodziny - Zapowiedź 1.
 2. Bartłomiej Maj, kawaler, par. Św. Rodziny w Kozienicach i Aleksandra Suwała, par. tut., - Zapowiedź 1.
 3. Sebastian Kawka, kawaler, par. tut., i Karolina Wijata, panna, par. Zwiastowania N.M.P w Jastrzębi k/Radomia – Zapowiedź 1.
 4. Łukasz Koniarczyk, kawaler, par. tut., i Monika Zielińska, panna, par. Św. Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej – Zapowiedź 1.
 5. Jarosław Traczyk, kawaler, par. tut., i Paulina Tęcza, panna, par. Brzeźnica – Zapowiedź 1.