01914781
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
1487
7233
35270
1914781

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowowstąpienie Pańskie 21 maja 2023 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                        21 maja 2023

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Po nabożeństwie majowym, odprawiamy nowennę, która nas przygotowuję do dobrego przeżycia tej Uroczystości.
 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, które w naszym Kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 1. Wczoraj Dzieci klas III razem ze swymi Rodzicami i najbliższymi przeżywały Uroczystość I Komunii Św. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie pomogli nam przeżyć wczorajszą piękną Uroczystość. Zapraszamy od jutra Dzieci na Biały Tydzień wg. ustalonego wcześniej porządku.
 1. W przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 Dzieci klas IV będą przeżywały rocznicę I Komunii Św. W związku z tym zapraszamy na próbę w Czwartek 25 maja o godz. 18.30 dzieci rocznicowe ze S P 1, 2, 4 i Wólki Tyrzyńskiej. Spowiedź dla tych Dzieci w piątek 26 maja o godz. 18.30.
 1. W dzisiejszą niedzielę 21 maja Urząd Miasta i Gminy Kozienice, Burmistrz Piotr Kozłowski i Kozienickie Hospicjum Domowe zapraszają na IV Festyn hospicyjny z Eneą w Ogrodzie Jordanowskim od godziny 13:00 do 19:00. W bogatym jak zawsze programie: koncert charytatywny a w nim popularni i lubiani, kozieniccy artyści etsrady, występ iluzjonisty, bogata oferta rozrywek, gier edukacyjnych dla Dzieci i całych rodzin, loteria, fantowa, kramy kiermaszowe, różnorodne swojskie i smaczne dania – serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach a także naszej stronie internetowej. W czasie dzisiejszego festynu pośród licznych atrakcji i możliwości wsparcia naszego hospicjum będziemy dziękować Panu Bogu za 5 lat naszej działalności.
 1. W dniu 25 maja obchodzi swoje Imieniny obchodzi Grzegorz wikariusz naszej Parafii. Na Mszy Św. 25 maja w czwartek o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji Czcigodnego Solenizanta – serdecznie zapraszamy i polecamy go także osobistym modlitwom i naszej ludzkiej życzliwości.
 1. Dziękujemy Uczestnikom Warsztatów Liturgicznych, które prowadził Pan Piotr Pałka. Zakończą się one koncertem uwielbieniowym na Mszy Św. o godz. 12.00. Jednocześnie zapowiadamy, że uwielbienie z zespołem Umocnieni odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała wieczorem o godz. 19.00.
 1. W dniu 3 czerwca w sobotę 2023 r. organizujemy wyjazd na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca i Różańca Rodziców na Jasną Górę. Zbiórka pod Kościołem w dniu wyjazdu o godz. 5.30. Mamy komplet miejsc – lista została zamknięta.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.