01869702
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
79
3016
41956
1869702

V Niedziela Wielkanocna - 07 maja 2023 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                           7 maja 2023

 1. Codziennie przez cały miesiąc maj będziemy gromadzimy się wokół Maryi odprawiając majowe nabożeństwo. Nabożeństwo majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Serdecznie na nie zapraszamy.
 1. Informujemy, że nastąpiła zmiana numeru telefonu parafialnego do Ks. dyżurującego. Nowy numer 570 603 007 zamieszczony jest na stronie internetowej w zakładce kontakt.
 1. Zapraszamy na kolejne próby przygotowujące do I Komunii Św. Wszystkie o 18.30. Wyjątkowo w tym tygodniu ze względu na wycieczkę jednej z klas nastąpiła zmiana harmonogramu prób:
 2. P 1, 2 i Wólka Tyrzyńska – poniedziałek i piątek
 3. P 4 – wtorek i czwartek.
 1. W Poniedziałek 8 maja po Mszy Św., o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Przyjaciół Radia Maryja, oraz Kręgu Biblijnego. Spotkanie w salce przy plebanii.
 1. W przyszłą Niedzielę 14 maja o godz. 12.00 Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania i po Mszy Św., spotkanie formacyjne w Kościele. Obecność obowiązkowa.
 1. W dniu 3 czerwca w sobotę 2023 r. organizujemy wyjazd na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca i Różańca Rodziców na Jasną Górę. Zapisy od dzisiejszej Niedzieli w zakrystii po każdej Mszy Św., - koszt 70 zł.
 1. Siostry Franciszkanki organizują dwa wyjazdy autokarowe do polskich sanktuariów:
 • 20 maja (sobota) - kierunek Wschód: Biała Podlaska, Kodeń, Pratulin
 • 28 – 30 czerwca – trzydniowa – kierunek Zachód: Kalisz, Gniezno, Licheń.

Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie formacyjne dotyczące oby pilegrzymek w czwartek 11 maja o godz. 18.30.

Przypominamy, że 17 – go każdego miesiąca w Kościele św. Józefa są sprawowane Msze Św. o wyniesienie do chwały ołtarzy Służebnicy Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej. Najbliższa Msza Św.  środę 17 maja po Nabożeństwie majowym, które rozpoczyna się o godz. 17.30.

 1. Z radością informujemy, że dzięki finansowemu wsparciu Gminy Kozienice Nasze miasto ponownie odwiedzi uznany kompozytor Piotr Pałka i przy tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty muzyki liturgicznej, które poprowadzi dla nas z pomocą lokalnej kompozytorki Anny Strzelczyk – Cichosz. Gospodarzami wydarzenia są nasi kościelni sąsiedzi – Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach. Warsztaty rozpoczną się w piątek 19 maja a zakończą 21 maja – Mszą Świętą o godz. 12.00 i koncertem uwielbieniowym w Naszym Kościele, na który już teraz zapraszamy. Uzupełniający koszt uczestnictwa wynosi jedynie 25 zł. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów – szczegóły na plakatach w gablotach i stronie internetowej.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Michał Purchała, kawaler, par. pw. Św. Jakuba w  Świerżach Górnych i Aleksandra Połeć, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.