01952053
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
383
5784
41190
1952053

IV Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                          3- kwietnia 2023

 1. Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza – rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne w Kościele. Dziękujemy za obecność, modlitwę i wygłoszone Słowo Boże Ojcu Marcinowi Klamce ze Wspólnoty Ojców Redemptorystów w Skarżysku – Kamiennej a także ofiary tacowe przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
 1. Codziennie przez cały miesiąc maj będziemy gromadzić się wokół Maryi odprawiając majowe nabożeństwo. Nabożeństwo majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Serdecznie na nie zapraszamy.
 1. We wtorek 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 1. W środę 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. według porządku niedzielnego – ponieważ jest to zarazem odpust naszej Parafii – Matka Boża Królowa Polski – jest druga Patronką naszego Kościoła. Suma odpustowa o godz. 12.00 – po niej zaś uroczysta procesja. Kazania wygłosi Ks. Adam Węgrzyn – rodak pochodzący z naszej Parafii. W dzień odpustu nie ma Mszy Św. kaplicach.
 1. W ten dzień w środę 3 maja o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej  w Kozienicach , zamówiona  przez Gminę Kozienice. Po Mszy przemarsz pod pomnik Niepodległości, gdzie nastąpi dalsza część obchodów naszego Święta Narodowego. Szczegóły na plakatach w gablotach i stronie internetowej.
 1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy modlić się o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej;

 - pierwszy piątek  miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 16.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa.Po Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną.

 - pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

 1. Z radością informujemy, że dzięki finansowemu wsparciu Gminy Kozienice Nasze miasto ponownie odwiedzi uznany kompozytor Piotr Pałka i przy tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty muzyki liturgicznej, które poprowadzi dla nas z pomocą lokalnej kompozytorki Anny Strzelczyk – Cichosz. Gospodarzami wydarzenia są nasi kościelni sąsiedzi – Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach. Warsztaty rozpoczną się w piątek 19 maja a zakończą 21 maja – Mszą Świętą o godz. 12.00 i koncertem uwielbieniowym w Naszym Kościele, na który już teraz zapraszamy. Uzupełniający koszt uczestnictwa wynosi jedynie 25 zł. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów – szczegóły na plakatach w gablotach i stronie internetowej.
 2. W dzisiejszą niedzielę 30 kwietnia nasi harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” sprzedają przed Kościołem ciastka i inne słodkości. Uzyskane środki przeznaczone będą na zbliżający się obóz letni. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary.
 1. Informujemy, że od jutra nastąpi zmiana numeru telefonu parafialnego do Ks. dyżurującego. Nowy numer 570 603 007 zamieszczony jest na stronie internetowej w zakładce kontakt.
 1. Zbliża się Uroczystość rocznicy I Komunii Św. klas IV. Będzie ona miała miejsce tydzień po Komunii Św. klas III w Niedzielę 28 maja:
 2. Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 – na Mszy Św. o godz. 10.30
 3. Szkoła Podstawowa nr 4 i W Wólce Tyrzyńskiej – o godz. 12.00
 1. W tym tygodniu nie ma prób przygotowujących do I Komunii Św. Kolejne od poniedziałku po długim weekendzie tj. 8. Maja. Wszystkie o 18.30:
 2. P 1, 2 i Wólka Tyrzyńska – poniedziałek i piątek
 3. P 4 – wtorek i czwartek.
 1. Od dzisiejszej niedzieli 30 kwietnia wznawiamy odprawianie Mszy Św., w kaplicy w Cudowie oraz w kaplicy na ul. Lubelskiej:
 1. Zbliża się 2 – gie półrocze wypominków za naszych bliskich zmarłych. Kto chciałby odnowić sobie półroczne wypominki, może to uczynić po każdej Mszy Św.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 2. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Michał Kropielnicki, kawaler,  par. Św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim i Anna Maria Wojcieszek, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.

2. Bartłomiej Banaszkiewicz, kawaler, par. Św. Maksymiliana w Radomiu i Patrycja Stec, par. tut., - Zapowiedź 2.