II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego - 16 kwietnia 2023 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                           16 kwietnia 2023

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny: „ Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie grzeszników. Kto w tym Dniu przystąpi do Źródła Życia – będzie w stanie łaski uświecającej i przyjmie Komunię Św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 79 Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne „Caritas” Diecezji Radomskiej – składamy za wszelkie ofiary na ten cel serdeczne Bóg Zapłać.
  1. Dzisiejsza Uroczystość to Święto patronalne „Caritas Polska”. Organizacja ta prowadzi bardzo rozległą i owocną działalność charytatywną. Z tej racji przekazujemy słowa podziękowania dla Osób działających w parafialnym Zespole „Caritas” wraz z opiekunem Ks. Tomaszem i tych Wszystkich, którzy wspomagają Ich w tym dobroczynnym dziele- Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. Dzisiaj o godz. 16:00 rozpocznie się w naszym Kościele Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika. Koncerty festiwalowe będą trwały od 16:00 do 18:00 w związku z czym  nie ma Mszy Św. o godz. 16.30. Festiwal zakończy się Mszą Św., o godz. 18.00 i złożeniem kwiatów przy pomniku Św. Jana Pawła II. Serdecznie Wszystkich zapraszamy.
  1. W przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z Rodzicami i Dziećmi przygotowującymi się w tym roku do przyjęcia I Komunii Św., Już dziś informujemy że od przyszłego tygodnia tj. od poniedziałku 24 kwietnia rozpoczynamy próby przygotowujące do tej Uroczystości. Wszystkie na godz. 18.30: poniedziałek i czwartek – Szkoła Podstawowa nr 1, 2 i Wólka Tyrzyńska a wtorek i piątek Szkoła Podstawowa nr 4.
  1. Od przyszłej niedzieli 23 kwietnia będzie możliwość zapisania Intencji Mszalnych na I półrocze 2024 roku (od stycznia do czerwca). Zapisy na Msze Św., w zakrystii po Mszach Św.,
  1. 23 kwietnia w przyszłą Niedzielę będzie przeprowadzona na ulicach naszego miasta Akcja Charytatywna „Pola Nadziei”. Dla Hospicjum Kozienickiego im. Sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej przy Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. Świętego Krzyża w Kozienicach. Kwesta jest organizowana przez Uczniów i Nauczycieli z Publicznych Szkół Gminy i Powiatu Kozienice. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.
  1. Jutro zakończymy w naszej Wspólnocie Parafialnej Modlitewną Krucjatę. Pragniemy podziękować tym Wszystkim, którzy przez udział w Mszy Św., uczynkom pokutnym, poście i modlitwie podjęli się tego dzieła w intencji Rodzin i całej Wspólnoty Parafialnej.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Łukasz Śląskiewicz, kawaler, par. Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku i Magdalena         Pawelec, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.

2. Arkadiusz Krawczyk, kawaler, par. tut., i Małgorzata Sałapa, par. Św. Rodziny Kozienice – Zapowiedź 1.

3. Emil Drapała, kawaler, par. tut., i Iga Rutka, par. Św. Rodziny Kozienice – Zapowiedź 1.