01914790
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
1496
7242
35270
1914790

III Niedziela Wielkanocna - 14 kwietnia 2024 r

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                                                                                        14 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
 1. Wszystkich chętnych zapraszamy także na spotkania Kręgu Biblijnego działającego w naszej Parafii - w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18 00 - rozpoczęcie Mszą Świętą i o godz. 18 30 – spotkanie formacyjne w salce. Zapraszamy jutro wyjątkowo na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kręgu Biblijnego na godz. 18 00 – rozpoczęcie Mszą Św., następnie spotkanie w salce.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Dobrego Pasterza – naszą modlitwą i ofiarą będziemy chcieli wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
 1. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 14 kwietnia odbędzie się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
 1. Próby pierwszokomunijne w tym tygodniu: Prosimy o sumienną obecność. Wszystkie na godz.18 30. W czwartek 18 kwietnia: S.P nr 1 III klasa, S.P nr 4 klasy B, C, S. P III klasa w Wólce Tyrzyńskiej, zaś w piątek 19 kwietnia: S.P nr 4 klasy: A, D, S.P  nr 2 Klasy A, B. Serdecznie zapraszamy.
 1. 16 kwietnia we Wtorek o godz. 18 00 na Uroczystej Mszy Św., Ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp. Marek Solarczyk, udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. W związku z tym Opiekun młodzieży bierzmowanej zaprasza na zbiórki młodzież przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu: jutro w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 18 30. Obecność obowiązkowa.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Św., Krzyża w Kozienicach organizuje dwudniowy wyjazd do Torunia w dniach 29 – 30 kwietnia. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Koszt wyjazdu 250 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Państwa Elżbiety i Jana Gajdów (kontakt w Zakrystii).
 1. W środę 17 kwietnia o godz. 1800, jak co miesiąc w Kościele św. Józwef zostanie odprawiona Msza Św., o wyniesienie do chwały ołtarzy Służebnicy Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskie. Lucyna Czermińska, postulatorka w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej, będzie promowała swoją nową książkę o Matce Kazimierze.
 1. Podejmując 33-dniowe zawierzenie trwamy na rozważaniu treści rekolekcyjnych i możemy włączyć się codziennie o godz. 1800 w rozważanie słowa Bożego przygotowujące do zawierzenia Matce Bożej w dniu 3 Maja.
 1. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia. Zapraszam osobę, która powie kilka słów na ten temat.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 2. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Damian Ambroziak, kawaler, par., tut,, i Aleksandra Chmielowiec, panna, par., Św., Wawrzyńca w Głowaczowie – Zapowiedź 2.
 2. Krzysztof Jakub Rębiś, kawaler, par. tut., i Magdalena Bełej, panna, par., tut., - Zapowiedź 2.
 3. Mateusz Rębiś, kawaler, par., tut., i Magdalena Czerwiec, par., Ryczywół – Zapowiedź 2.
 4. Daniel Baryłka, kawaler, par., tut., i Martyna Zawadzak, panna, par., Garbatka Letnisko – Zapowiedź 1.
 5. Rafał Michalski, kawaler, par., tut., Patrycja Suszek, panna, par., Stanisławice – Zapowiedź 1.