01914788
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
1494
7240
35270
1914788

II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego - 07 kwietnia 2024 r.,

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                                    7 kwietnia 2024

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny: „ Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie grzeszników. Kto w tym Dniu przystąpi do Źródła Życia – będzie w stanie łaski uświecającej i przyjmie Komunię Św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Czerpmy nie tylko dziś, ale codziennie pełnymi garściami ze zdrojów Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 80 Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne „Caritas” Diecezji Radomskiej – składamy za wszelkie ofiary na ten cel serdeczne Bóg Zapłać.

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość to Święto patronalne „Caritas Polska”. Organizacja ta prowadzi bardzo rozległą i owocną działalność charytatywną. Z tej racji przekazujemy słowa podziękowania dla Osób działających w parafialnym Zespole „Caritas” wraz z opiekunem Ks. Tomaszem i tych Wszystkich, którzy wspomagają Ich w tym dobroczynnym dziele- Serdeczne Bóg Zapłać.

 

 1. Dziś w Niedzielę 7 kwietnia na godzinę 16 00 zapraszamy na Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika organizowany przez Gminę Kozienice, Kozienicki Dom Kultury oraz Parafię pw. Św. Krzyża w Kozienicach. Koncerty festiwalowe będą trwały od 1600 do 1800. Festiwal zakończy się Mszą Św., o godz. 1800 i złożeniem kwiatów przy pomniku Św. Jana Pawła II. Gwiazdą wieczoru będzie Mieczysław Szcześniak. Przy pomniku Św. Jana Pawła II odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Partnerem wydarzenia jest Enea Wytwarzanie.

 

 1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

 

 1. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 14 kwietnia odbędzie się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.

 

 1. 16 kwietnia we Wtorek o godz. 18 00 na Uroczystej Mszy Św., Ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp. Marek Solarczyk, udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. W związku z tym Opiekun młodzieży bierzmowanej zaprasza na zbiórki młodzież przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu: w najbliższy wtorek 9 kwietnia, w czwartek 11 kwietnia i w poniedziałek 15 kwietnia na stałą godzinę 18 30. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Od jutra zaczynamy próby pierwszokomunijne. Prosimy o sumienna obecność. Harmonogram prób: Wszystkie na godz. 18 30. W Poniedziałek jutro 8 kwietnia: S.P nr 1 III klasa, S.P nr 4 klasy B, C, S. P III klasa w Wólce Tyrzyńskiej. zaś na razie wyjątkowo z racji prób przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w Piątek 12 kwietnia: S.P nr 4 klasy: A, D, S.P  nr 2 Klasy A, B.

 

 1. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia. To kerygmatyczne rekolekcje ewangelizacyjne, podczas których można odnowić swoją wiarę. Kurs zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogólne możliwe. Kurs rozpoczyna się w piątek o godz. 1800 , a kończy w niedzielę ok. godz. 1300 . Szczegółowe informacje na plakatach wywieszonych w gablotach i naszej stronie internetowej.

 

 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Św., Krzyża w Kozienicach organizuje dwudniowy wyjazd do Torunia w dniach 29 – 30 kwietnia. Koszt wyjazdu 250 zł. Koszt pokrywa przejazd, nocleg w akademiku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, oraz dwa obiady. W programie: uczestnictwo we Mszy Św., w Sanktuarium N.M.P Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, zwiedzanie Kaplicy Parku Pamięci, oraz zwiedzanie Starego Miasta w Toruniu. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Państwa Elżbiety i Jana Gajdów (kontakt w Zakrystii).

 

 1. Podejmując 33-dniowe zawierzenie trwamy na rozważaniu treści rekolekcyjnych i możemy włączyć się codziennie o godz. 1800 w rozważanie słowa Bożego przygotowujące do zawierzenia Matce Bożej w dniu 3 Maja.

 

 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

 

 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Damian Ambroziak, kawaler, par., tut,, i Aleksandra Chmielowiec, panna, par., Św., Wawrzyńca w Głowaczowie – Zapowiedź 1.
 2. Krzysztof Jakub Rębiś, kawaler, par. tut., i Magdalena Bełej, panna, par., tut., - Zapowiedź 1.
 3. Mateusz Rębiś, kawaler, par., tut., i Magdalena Czerwiec, par., Ryczywół – Zapowiedź 1.