01696272
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
161
4615
20243
1696272

V Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca 2023 r

V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                      26 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Od dziś w Kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej, uczestnicząc także w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątek i Gorzkich Żali w Niedzielę.
 1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczynając obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy Św., będzie poświęcenie palm a na sumie połączone z uroczystą procesją w zależności od pogody.
 1. W Niedzielę Palmową 2 – go kwietnia po Mszy Św., o godz. 13.00, Parafia Św. Krzyża i Rycerze Kolumba w Kozienicach zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli na marsz w obronie świętego Jana Pawła II. Marsz połączony jest z Drogą Krzyżową ulicami miasta. Spotykamy się przy Kościele Św. Krzyża w Kozienicach przed pomnikiem świętego Jana Pawła II.
 1. Pragniemy serdecznie zaprosić na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się z 31 marca na 1 kwietnia 2023r. (z piątku na sobotę) .Wyruszymy, z parafii św. Krzyża w Kozienicach do Sanktuarium M. B. Różańcowej w Wysokiego Koła. Wymarsz rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 20:00. W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Milczenie by w skupieniu rozważać Słowo Boże. Powrót w godz. porannych 1 kwietnia (sobota). Możliwy powrót autokarem. Jak dobrze pamiętamy z zeszłego roku nasz wymarsz jest zależny od pogody. Zapisy w zakrystii i u Księdza Grzegorza. Jednym z kluczowych elementów jest bezpieczeństwo. Zadbaj o to, by być dobrze widocznym (czołówka, latarka, odblaskowa kamizelka), prosimy o zabranie prowiantu i ubranie ciepłej odzieży.
 1. Z racji zbliżających się świąt w najbliższą sobotę 1 kwietnia od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną naszych chorych. Adresy chorych możemy zgłaszać dzisiaj w zakrystii i przez cały nadchodzący tydzień aż do piątku włącznie.
 1. W przyszłym tygodniu w sobotę odbędzie się spowiedź w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy aby skorzystać z łaski pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiedź od 9:30 do 12:00. Po południu od 15:00 do 18:00.
 1. A od Niedzieli Palmowej do wtorku Parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje głosi Ojciec Marcin Klamka przełożony wspólnoty Redemptorystów w Skarżysku – Kamiennej. Dokładny ich program podamy w Niedzielę, ale już dziś zachęcamy do uczestnictwa w nich.
 1. Rekolekcje wielkopostne w Augustowie rozpoczynają się w Niedzielę o godz. Mszą Św., Zaś w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o 14:30 nauka dla Dzieci zaś o 15:00 Msza Św. z nauką ogólną. Spowiedź w kaplicy w Augustowie we Wtorek 28 marca od 14:30.
 1. Prosimy także o podanie do przyszłej niedzieli aktualnych adresów święcenia pokarmów.
 1. W naszej parafii trwa Wielkopostna Krucjata Modlitewna w intencji naszych Rodzin. Jej idea opiera się i polega na zebraniu 30 osób. W każdym dniu każda z tych osób poprzez uczestnictwo w Eucharystii, podjęcie intencji zadośćuczynienia za grzechy, postu i modlitwy modli się w intencji odnowienia wiary w Rodzinach naszej Parafii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy na listę w Zakrystii po każdej Mszy Św.,
 1. Bierzmowanie w tym roku odbędzie się dnia 10 czerwca w sobotę o godz. 18:00, a udzieli go młodzieży klas VIII naszych szkół Ks. Bp  Ordynariusz Marek Solarczyk.
 1. Można już w Zakrystii składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Natomiast w V Niedzielę Wielkiego Postu i Niedzielę Palmową będzie zbiórka do puszek na dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 1. W Niedzielę Palmową Parafialny Zespół Caritas będzie pod Kościołem rozprowadzał Palmy Wielkanocne.
 1. Trwa akcja odpisz 1,5 % podatku. Kozienickie Hospicjum Domowe jest organizacją pożytku publicznego. Zachęcamy więc do odpisania 1,5 %  podatku na jego rzecz.
 1. W tym tygodniu przypada  pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.
 1. We Wtorek 28 marca na godz. 18.30 zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno Panie jak i Panów,  którzy chcą się włączyć w przygotowanie oprawy muzycznej Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiejnocy.
 1. Parafialna Rada ds. ekonomicznych przy par. Świętego Krzyża w Kozienicach w składzie: Mariusz Ptaszek (przewodniczący rady), Jan Gajda, Marcin Zmitrowicz, Arkadiusz Pachucy, Andrzej Kowalik, Waldemar Ozimek, w dniu 21 marca 2023 r. odbyła 1-sze spotkanie w trakcie którego zapoznała się z bieżącą sytuacją ekonomiczno-finansową oraz wstępnym stanem wymaganych zobowiązań parafii zaciągniętych przez poprzedniego proboszcza.Rada w trakcie zebrania stwierdziła zajęcie konta parafialnego przez komornika sądowego na skutek zadłużeń zaciągniętych przez ks. Kazimierza Chojnackiego. W związku z zaistniałą sytuacją podjąłem stosowne kroki prawne w wyniku których nie mogą być kontynuowane żadne prace remontowo-budowlane do czasu wyjaśnienia sprawy przez sąd.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny i numer specjalny Gościa Niedzielnego „Znaki męki Boga”.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 

Zapowiedzi przedślubne:

1 . Tomasz Rutkowski, kawaler, par. tut., i Anna Ośka, panna, par. Św. Katarzyny w Ryczywole – Zapowiedź 2.

2. Paweł Przychodzeń, kawaler, par.tut., i Agata Pucek, panna, panna, par. Św. Jana Chrzciciela w Stromcu – Zapowiedź 1.