01869910
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
287
3224
41956
1869910

IV Niedziela Wielkiego Postu - 19 marca 2023 r

IV  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                    19 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – starając się wydać godne owoce pokuty i nawrócenia.
 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Piątki o 16.00 i 16.45 Drogi Krzyżowej i w Niedzielę o 17.30 Gorzkich Żali.
 1. W Dniu dzisiejszym Kozienickie Hospicjum Domowe wraz z wolontariuszami i ludźmi dobrego serca zaprasza na postną niedzielę. Po Mszach Św., będzie można nabyć postne potrawy które wspomogą działalność hospicjum. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 1. Jutro w Kościele św. Józefa odbędzie się przeniesiony z dzisiaj odpust – Msze Św. o 7.00 i Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.
 1. Pragniemy serdecznie zaprosić na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się z 31 marca na 1 kwietnia 2023r. (z piątku na sobotę) .Wyruszymy, z parafii św. Krzyża w Kozienicach do Sanktuarium M. B. Różańcowej w Wysokiego Koła. Wymarsz rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 20:00. W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Milczenie by w skupieniu rozważać Słowo Boże. Powrót w godz. porannych 1 kwietnia (sobota). Możliwy powrót autokarem. Jak dobrze pamiętamy z zeszłego roku nasz wymarsz jest zależny od pogody. Zapisy w zakrystii i u Księdza Grzegorza.   
 1. Dzięki Rodzicom, którzy podjęli trud modlitwy różańcowej w intencji swoich Dzieci dziś uroczyście rozpoczęliśmy działalność Róży Św. Józefa. Chętni Rodzice, którzy chcieliby się włączyć w to dzieło modlitwy za swoje Dzieci, mogą zapisać się w Zakrystii po każdej Mszy Św., lub u pani Agnieszki Gola.
 1. Jest także możliwość podjęcia Wielkopostnej Krucjaty Modlitewnej w intencji naszych Rodzin. Jej idea opiera się i polega na zebraniu 30 osób. W każdym dniu każda z tych osób poprzez uczestnictwo w Eucharystii, podjęcie intencji zadośćuczynienia za grzechy, postu i modlitwy modli się w intencji odnowienia wiary w Rodzinach naszej Parafii. Rozpoczynamy ją od dziś – ale zapisujemy się na kolejne dni, gdyż dzisiaj jest już zapisany jeden z Rycerzy Kolumba naszej Parafii. Zapisy na listę w Zakrystii po każdej Mszy Św.,
 1. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą sobotę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy w porządku świątecznym: o godz: 7.00, 9.00, 10:30, 16:30 i 18.00.
 1. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia pięknej inicjatywy duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Polega ona na towarzyszeniu modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg.
 1. Zachęcamy o zgłoszenie się osób posiadających zdolności plastyczne i artystyczne, które chciałyby się włączyć w tegoroczne przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Zebranie Grupy Dekoracyjnej w najbliższy wtorek 21 marca  po Mszy Św. o godz. 18.30 w salce przy plebanii.
 1. Można już w Zakrystii składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Natomiast w V Niedzielę Wielkiego Postu i Niedzielę Palmową będzie zbiórka do puszek na dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.