01869927
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
304
3241
41956
1869927

III Niedziela Wielkiego Postu - 12 marca 2023 r

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                      12 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
 1. Nabożeństwa pasyjne okresu Wielkiego Postu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: 16.00 dla Dzieci i 16.45 dla Dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o  17.30  z Kazaniem Pasyjnym i Msza Św. o godz. 18.00 już bez kazania.

 1. Po 12 latach rozpoczyna działalność statutową w naszej parafii rada parafialna w składzie: Prezes - Mariusz Ptaszek; Członkowie: Waldemar Ozimek, Jan Gajda, Marcin Zmitrowicz. Skład Rady jest otwarty. Trwają dalsze konsultacje o których wkrótce poinformujemy.
 1. 19 marca Kozienickie Hospicjum Domowe wraz z wolontariuszami i ludźmi dobrego serca zaprasza na postną niedzielę. Po Mszach Św., będzie można nabyć postne potrawy które wspomogą działalność hospicjum. Trwa akcja odpisz 1,5 % podatku. Kozienickie Hospicjum Domowe jest organizacją pożytku publicznego. Zachęcamy więc do odpisania 1,5 %  podatku na jego rzecz.
 1. Ogłoszenia dotyczące Kościoła Św. Józefa:
 • 17 – go każdego miesiąca w Kościele Św. Józefa będą odprawiane Msze Św., o wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, oraz w intencjach wszystkich, którzy się modlą się za wstawiennictwem Sługi Bożej. Najbliższa Msza Św., będzie w piątek 17 marca o godz. 18.00.
 • W niedzielę 19 marca w rocznicę przeniesienia doczesnych szczątków Służebnicy Bożej do Kozienic i umieszczenia w naszym Kościele o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza Św., dziękczynna za życie i dzieło Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących.
 • Z racji, że 19 marca w tym roku III Niedziela Wielkiego Postu, Uroczystość św. Józefa jest przeniesiona na poniedziałek 20 marca. W naszym kościele będą odprawione Msze Św., o 7.00 i Uroczysta Msza Św., odpustowa o 18.00.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tych wydarzeniach.

 1. 31 marca 2023 r., w piątek Wojownicy Maryi zapraszają do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej  z Pionek do Kozienic. Szczegóły na plakatach w gablotach i stronie internetowej naszej Parafii.
 1. Szkolne rekolekcje wielkopostne dla Dzieci i Młodzieży zarówno ze Szkół Podstawowych jak i Średnich odbędą się od jutra poniedziałku 13 marca i będą trwały do środy 15 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Roman Zając – wikariusz parafii w Garbatce Letnisko. Program rekolekcji przedstawiony jest na końcu ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy w sposób szczególny  Dzieci i Młodzież do czynnego w nich udziału.
 1. Można już w Zakrystii składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Natomiast w V Niedzielę Wielkiego Postu i Niedzielę Palmową będzie zbiórka do puszek na dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Marta Świątkowska, panna, par.tut., i Piotr Szafran, kawaler, par. Św. Rodziny Kozienice – Zapowiedź 2.
 2. Marta Paprocka, panna, par. Św. Łukasza Radom, i Krzysztof Wielgolaski, par. tut. – Zapowiedź 2.

 
SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE A.D. 2023:

Prowadzi Ks. Roman Zając – wikariusz Parafii Garbatka Letnisko

PONIEDZIAŁEK : 2023– III-13:

9:00 – Nauka dla klas od I do V

9.30 – Msza Św. dla Wszystkich uczniów Szkół Podstawowych i Średnich

10:15 – Nauka dla klas od VI do VIII i Młodzieży Szkół Średnich

WTOREK : 2023– III-14:

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

9.00 – Spowiedź Św., dla Dzieci Szkół Podstawowych

10.00 – Spowiedź Św.,  dla Młodzieży Szkół Średnich

ŚRODA : 2023– III- 15:

9:00 – Nauka dla klas od I do V

9.30 – Msza Św. dla Wszystkich uczniów Szkół Podstawowych i Średnich

10:15 – Nauka dla klas od VI do VIII i Młodzieży Szkół Średnich