01869913
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
290
3227
41956
1869913

II Niedziela Wielkiego Postu - 05 marca 2023 r

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                      05 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Ad Gentes - to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej do puszek będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: 16.00 dla Dzieci i 16.45 dla Dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o  17.30  z Kazaniem Pasyjnym i Msza Św. o godz. 18.00 już bez kazania.

  1. W każdy pierwszy Poniedziałek miesiąca tak jak i ten jutro 6 – go marca na godz. 18.00 zapraszamy słuchaczy i sympatyków Radia Maryja a także na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce przy Plebanii.
  1. Szkolne rekolekcje wielkopostne dla Dzieci i Młodzieży zarówno ze Szkół Podstawowych jak i Średnich odbędą się w tym roku od przyszłego Poniedziałku 13 marca i będą trwały do Środy 15 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Roman Zając – wikariusz parafii w Garbatce Letnisko. Program rekolekcji przedstawiony jest na końcu ogłoszeń.
  1. Można już w Zakrystii składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Natomiast w V Niedzielę Wielkiego Postu i Niedzielę Palmową będzie zbiórka do puszek na dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Natalia Jaskólska, panna, par. tut., i Dominik Sulima, kawaler, par. Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu – Zapowiedź 2.
  2. Marta Świątkowska, panna, par.tut., i Piotr Szafran, kawaler, par. Św. Rodziny Kozienice – Zapowiedź 1.
  3. Marta Paprocka, panna, par. Św. Łukasza Radom, i Krzysztof Wielglaski, par. tut. – Zapowiedź 1.

 
SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE A.D. 2023:

Prowadzi Ks. Roman Zając – wikariusz Parafii Garbatka Letnisko

PONIEDZIAŁEK : 2023– III-13:

9:00 – Nauka dla klas od I do V

9.30 – Msza Św. dla Wszystkich uczniów Szkół Podstawowych i Średnich

10:15 – Nauka dla klas od VI do VIII i Młodzieży Szkół Średnich

WTOREK : 2023– III-14:

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

9.00 – Spowiedź Św., dla Dzieci Szkół Podstawowych

10.00 – Spowiedź Św.,  dla Młodzieży Szkół Średnich

ŚRODA : 2023– III- 15:

9:00 – Nauka dla klas od I do V

9.30 – Msza Św. dla Wszystkich uczniów Szkół Podstawowych i Średnich

10:15 – Nauka dla klas od VI do VIII i Młodzieży Szkół Średnich