01869714
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
91
3028
41956
1869714

I Niedziela Wielkiego Postu - 26 lutego 2023 r

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                26 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dniu dzisiejszym 26 lutego 2023 roku w Niedzielę na uroczystej Mszy Św., o godz. 12.00 wprowadzony kanonicznie przez Ks. Dziekana objął naszą Parafię nowo mianowany przez Ks. Biskupa Ks. Administrator Dariusz Sałek. Jako cała wspólnota Parafialna, najbliżsi Współpracownicy i Wspólnoty działające w naszej Parafii witamy nowo mianowanego Ks. Administrator i życzymy mu Bożego Błogosławieństwa, obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej w jego pasterskim posługiwaniu w Parafii Św. Krzyża w Kozienicach.
  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  1. Nabożeństwa pasyjne tego okresu na które serdecznie zapraszamy są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: 16.00 dla Dzieci i 16.45 dla Dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o  17.30  z Kazaniem Pasyjnym i Msza Św. o godz. 18.00 już bez kazania.

  1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy modlić się o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej;

 - pierwszy piątek  miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od 8.30 i po południu od 16.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od 14.30 po czym o 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa.                      Po Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsz e pomoc hospicyjną.

 - pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

  1. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zaprasza na Eucharystię z adoracją Krzyża we wtorek 28 lutego o godz. 19.00.
  1. Przypominamy, że w Kościele św. Józefa w Kozienicach w pierwsze czwartki miesiąca odbywa się czuwanie nocne. Najbliższe czuwanie odbędzie się 2 marca. Modlimy się pokój na świecie, w intencjach Kościoła, Ojczyzny, Kapłanów, naszych rodzin i naszych osobistych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie czuwania po Mszy Św., o godz. 18.00. O 20:30 wspólny Różaniec o pokój na Ukrainie i na całym świecie zakończony Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich chętnych. W nocy Kościół będzie zamykany, dlatego prosimy osoby, które chcą uczestniczyć w czuwaniu, by wpisały się na listę u sióstr na furcie.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Małgorzata Szymocha panna, par.tut., i Michał Wciseł, kawaler, par. Miłosierdzia Bożego, Puławy – Zapowiedź 2.
  2. Natalia Jaskólska, panna, par. Podwyższenia Krzyża Św., w Zwoleniu i , i Dominik Sulima, kawaler, par. tut – Zapowiedź 1.