01869699
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
76
3013
41956
1869699

VII Niedziela zwykła - 19 lutego 2023 r

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            19 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Od ubiegłego Poniedziałku 13 lutego zgodnie z dekretem nominacyjnym Księdza Biskupa Ordynariusza Marka Solarczyka rozpoczął posługę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Administrator Dariusz Sałek. W przyszłą Niedzielę 26 lutego na uroczystej Mszy Św., o godz. 12.00 - na którą już dziś wszystkich bez wyjątku serdecznie zapraszamy -  nastąpi kanoniczne wprowadzenie nowo mianowanego Ks. Administratora. Pragniemy jednak już dziś -  w  imieniu Najbliższych współpracowników – Księży Wikariuszy: Ks. Tomasza, Ks. Grzegorza, Ks. Marcina i Ks. Adama, Pana Kościelnego, Pani Organistki wszystkich Ruchów i Stowarzyszeń działających przy naszej Parafii -  a przede wszystkim Wszystkich Parafian i Gości   - bardzo serdecznie przywitać nowo mianowanego Ks. Administratora w naszej wspólnocie parafialnej, i prosić dla Ciebie Drogi Księże Dariuszu o Boże Błogosławieństwo, wszelkie Boże łaski i opiekę Matki Bożej – Matki Kapłanów na czas posługiwania w naszej wspólnocie parafialnej pw. Św. Krzyża w Kozienicach.
  1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, czas Pokuty i Nawrócenia, a przede wszystkim przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową Msze Św. w następującym porządku: 7.00, 9.00, 10.30, (o 15.00 w Kaplicy w Augustowie) 16.30 i 18.00. Na każdej Mszy Św., posypanie głów popiołem.
  1. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  1. Rozpoczynamy także związane z okresem Wielkiego Postu Nabożeństwa Pasyjne:

       Droga Krzyżowa w piątki: 16.00 dla Dzieci i 16.45 dla Dorosłych

       Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o   17.30  z Kazaniem Pasyjnym i Msza Św. o godz. 18.00 bez Kazania

       Zachęcamy wszystkich bez wyjątku do udziału w tych nabożeństwach.

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Małgorzata Szymocha panna, par.tut., i Michał Wciseł, kawaler, par. Miłosierdzia Bożego, Puławy – Zapowiedź 1.