X Niedziela zwykła 11 czerwca 2023 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                             2023 – VI -   11

1. Serdeczne Bóg Zapłać za udział i uroczystą oprawę procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie ze zwyczajem w czasie oktawy Bożego Ciała w poszczególne dni gromadzą się mieszkańcy wyznaczonych dzielnic i ulic - biorą udział w Mszy Św. o godz. 17.00, uczestniczą w nabożeństwie czerwcowym oraz obsługują procesję eucharystyczną:

Niedziela – 11 czerwca – procesja po nabożeństwie czerwcowym modlitwy za Wszystkich, którzy przygotowywali  ołtarze: Siostry Zakonne, Kółka Żywego Różańca, Rzemieślników – Rycerzy Kolumba i Strażaków;

Poniedziałek -  12 czerwca -  – ulice: Lubelska, Radomska, Hamernicka, Nowy Świat oraz wszystkie przyległe do tych ulic;

Wtorek – 13 czerwca -  Dąbrówki, Wólka Tyrzyńska, Holendry Kozienickie, Kępa Wólczyńska, Wójtostwo, Wymysłów, Przewóz i Cudów;

Środa – 14 czerwca – Borki – ulice Warszawska i Głowaczowska oraz wszystkie ulice przyległe do ulic Warszawskiej i Głowaczowskiej;

Czwartek -  15 czerwca – zakończenie Oktawy – poświęcenie wianków: Zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy Św., i procesji eucharystycznej.

1. Dziękujemy Ks. Marcinowi, który koordynował przygotowanie wczorajszej uroczystości Bierzmowania, Panu Kościelnemu za przygotowanie Kościoła i terenu wokół Kościoła na tą Uroczystość, Pani Organistce z diakonią muzyczną za upiększenie śpiewem uroczystości, Służbie Liturgicznej Ołtarza za asystę liturgiczną a  młodzieży Bierzmowanej za dar ołtarza w postaci odnowienia tronu pod monstrancję eucharystyczną -  Bóg Zapłać.
  1. 16 czerwca w piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego – jest ona tradycyjnie dniem modlitwy o świętość kapłanów. Uroczystość ta znosi post, możemy w piątek spożywać potrawy mięsne.
  1. W przyszłą sobotę 17.06 o godz. 15.00 z inicjatywy mieszkańców oraz Pana Stanisława Celucha – fundatora Krzyża figury – zostanie odprawiona Msza Św., i jej poświęcenie przy ul. Księżycowej – serdecznie na nią zapraszamy.
  1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę organizowaną przez siostry Franciszkanki w dniach 28-30 czerwca. Główne miejsca, które nawiedzimy, to Sanktuarium Bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą, Licheń, Gniezno, Prosimy o jak najszybsze zapisanie się. Dokładniejsze informacje są podane w gablocie i na stronie internetowej.

Wszystkich udających się na pielgrzymkę zapraszamy na spotkanie w czwartek 15 czerwca po Mszy św. wieczornej (ok. 1830) W kościele Św. Józefa.

1. W sobotę 17 czerwca, jak każdego miesiąca w kościele św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. o wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, Msza Św. o godz. 17:45. Serdecznie zapraszamy.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Wojciech Boryczka, panna, par. Św. Krzyża i Danuta Paciorkowska, panna, par.w Warszawie – Zapowiedź 2.
  2. Jakub Toporek, kawaler, par. Św. Jakuba Apostoła, Świerże Górne i Aleksandra Kania, par. tut., - Zapowiedź 1.