XXIII Niedziela Zwykła 08 września 2024 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      8 września 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy, przede wszystkim chce z nas uczynić heroldów swojego królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.
  1. Mimo że dzisiejsza niedziela niejako przykryła święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej, przed błogosławieństwem mszalnym odbędzie się poświęcenie ziarna do jesiennych zasiewów.
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się [zatem] o dobrą formację młodego pokolenia. W naszej wspólnocie parafialnej działają rozmaite grupy w których młodzi ludzie mogą się odnaleźć: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci), schola, harcerze, które po wakacyjnej przerwie z pełnym zaangażowaniem i wielkim entuzjazmem pragną wznowić i kontynuować działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.
  1. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W naszej wspólnocie parafialnej to Dzień Odpustu Parafialnego na który bardzo serdecznie Drogich Parafian i Gości zapraszamy. Msze Święte w tym dniu w naszej świątyni w porządku niedzielnym: 700, 900,1030,1200 i o 1800. Sumę odpustową z uroczystą procesją eucharystyczną i kazania na wszystkich Mszach Świętych wygłosi ks. dr hab. Marek Tatar – krajowy duszpasterz powołań.
  1. Tegoroczne dziękczynienie za zbiory czyli Dożynki parafialne, planujemy podczas uroczystości odpustowej w sobotę 14 września o godz. 1200. Wieniec dożynkowy przygotowują w tym roku tak jak to już było ogłoszone w maju, mieszkańcy Nowin.
  2. W najbliższy czwartek 12 września o godz. 1800 serdecznie zapraszamy na Mszę św. hospicyjną w intencji chorych, personelu i wolontariuszy naszego Kozienickiego Hospicjum Domowego. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi nasz rodak O. Piotr Wardawy.
  3. We wtorek 17 września o godz. 1800 bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Liturgii Eucharystycznej w naszym kościele parafialnym, w 97 rocznicę śmierci Sł. Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej o rychłą beatyfikację. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i wszystkich czcicieli Sł. Bożej Matki Kazimiery do wspólnej modlitwy. Będziemy także prosić o powrót do zdrowia za przyczyną Sł. Bożej dla ks. Wiesława Janowskiego.
  1. Pielgrzymka Dzieci, Młodzieży i Wychowawców do Wysokiego Koła odbędzie się w tym roku – w sobotę 21 września. Bliższych informacji udzielimy wkrótce.
  2. Czuwaj! Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczynki w wieku od 9 do 17 lat, aby dołączyli do Skautów Europy. Jesteśmy katolicką organizacją harcerską, która pomaga rozwijać się młodemu człowiekowi w wielu płaszczyznach. Tworzymy przestrzeń do przeżycia przygody w rówieśniczym gronie. 14 września organizujemy zbiórkę naborową. Zaczniemy ją o godzinie 900 na placu przy parafii św. Krzyża w Kozienicach. Później zakończymy ją wspólnym uczestnictwem we Mszy Świętej odpustowej o godzinie 1200 w Parafii św. Krzyża w Kozienicach. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub po przez naszą stronę na Facebooku „Skauci Europy w Kozienicach”. Więcej informacji znajduje się na naszych plakatach umieszczonych w gablotach przy kościele. Już teraz zapraszamy wszystkich i zachęcamy do dołączenia do naszej organizacji Skautów Europy. Z harcerskim pozdrowieniem. Czuwaj!
  3. Przypominamy i zachęcamy do udziału w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 w przepięknym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w pierwsze środy miesiąca do Najczystszego Serca Świętego Józefa.
  1. W dzisiejszą niedzielę 8 września na Mszę Św., na godz. 1630, do Kościoła Świętej Rodziny zapraszamy serdecznie Uczestników, Sympatyków i Dobroczyńców sierpniowej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy Św., spotkanie w Centrum im. Św. Jana Pawła II.
  1. Od poniedziałku 9 września można zamawiać Intencje Mszalne na II półrocze 2025 roku (od lipca do grudnia). Zapisy na Msze Św., w zakrystii po Mszach Św.
  1. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 8 września odbywa się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w najnowszym numerze m.in:

►rozmowa z przeorem kamedułów nt. sensu istnienia zakonów o bardzo surowej regule
oraz
► wywiad z bp. Arturem Ważnym o ewangelizacji dorosłych dzieci, które porzuciły wiarę
► o dramatycznej sytuacji w ojczyźnie św. Szarbela

- a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.

Do nabycia także Gość Niedzielny-Historia Kościoła w nim:

►bardzo ciekawe wyniki badań nad dokumentami w Archiwach Watykańskich które rzucają nowe światło na historię Kościoła w czasie II wojny światowej

►O religii Hitlerjugend i wiele innych ciekawych artykułów.

1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.