XX Niedziela Zwykła 18 sierpnia 2024 r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            18 sierpnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie.
  1. W ubiegłą drugą niedzielę miesiąca sierpnia odbyła się po Mszach Świętych kolejna zbiórka na budowę ławek. Dziękujemy zarówno Kwestującym jak i Ofiarodawcom, Dodatkowo, pragniemy bardzo serdecznie podziękować Rodzinom zmarłych osób, które przekazują na budowę ławek część ofiar składanych podczas pogrzebu, jak i ofiary składane indywidualnie - serdeczne Bóg Zapłać. Następna zbiórka odbędzie się za miesiąc – 8 września.
  1. Uroczystość odpustowa ku czci Św. Augustyna – patrona Kościoła filialnego w Augustowie, w tym roku będzie miała szczególny charakter, gdyż będzie połączona z poświęceniem nowego krzyża oraz figury św. Augustyna. Uroczystość ta, odbędzie się w niedzielę 1 września o godz. 1000. Msza św. wyjątkowo w tym dniu, będzie sprawowana przy nowym krzyżu w Augustowie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa jeszcze w tym roku lub w przyszłym, zapraszamy na cykl katechez w ramach obowiązkowego kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Harmonogram spotkań: Dzień Skupienia w Wysokim Kole -14 września o godz. 1000, lub udział we Mszy św. odpustowej w naszej parafii w tym dniu, tj. 14.09. (Po Mszy św. proszę się zgłosić do ks. Marcina w zakrystii).

Następnie spotkania w naszej salce katechetycznej w piątek i sobotę 20-21.09. i 27-28.09. W piątek

o g. 1900 – 2030 i sobota od 1000-1230. Będzie to ostatni w tym roku cykl przygotowania do sakr.

małżeństwa. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane aby zgłaszały się telefonicznie lub

osobiście w kancelarii parafialnej.

1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w najnowszym numerze m.in:

- co o naszej wiecznej przyszłości mówi wniebowzięcie Maryi,

- o cudach, które zdarzają się w sanktuariach maryjnych

a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.

1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Wszystkim wypoczywającym życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Bartosz-Adam Sulima, kawaler, par. Zesłania Ducha św. w Zwoleniu i

Sylwia Kowalska, panna, par. tutejsza - Zapowiedź 1.