01981600
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
32
32
35272
1981600

XII Niedziela zwykła 23 czerwca 2024 r

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         23 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…
 1. Rozpoczęliśmy wakacje. Życzymy Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom i Pracownikom naszych szkół błogosławionego czasu odpoczynku i regeneracji sił.
 1. Zapraszamy codziennie o godz. 1730 na nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.
 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pracę rozmaitych grup formacyjnych w naszej Parafii za cały rok intensywnej pracy. Na czas wakacji następuje przerwa w regularnych spotkaniach – po wakacjach powrócimy do pracy.
 1. W okresie wakacji (od 23 czerwca do 25 sierpnia) Msze Św. w kościele filialnym w Augustowie i w kaplicy w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lubelskiej będą odprawiane o godz. 1400.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli 23 czerwca do ostatniej niedzieli 25 sierpnia zawieszamy odprawianie Mszy Św. w kaplicy w Cudowie i w kaplicy przy ul. Lubelskiej.
 1. W okresie wakacji (od jutra do końca sierpnia) kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach wieczornych od 1830 do 1930. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer parafialny.
 1. Harcerze z pierwszego szczepu kozienickiego serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę 30 czerwca na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Po każdej Mszy św., w kościele parafialnym będzie można nabyć ciasto – składane dobrowolne ofiary przeznaczamy na formację i wyjazdy. Wszystkie składane ofiary wspierają działalność naszych harcerzy szczególnie zakup potrzebnego sprzętu na obozy. W imieniu wszystkich harcerzy serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary i wsparcie to wcześniejsze i obecne.
 1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze   a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.

 

 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Jarosław Luśtyk, kawaler, par., pw., Św. Rodziny w Kozienicach i Agata Popis par. tut., - Zapowiedź 2.

   2. Jan Grzywka, kawaler, par. Sobienie Jeziory i Ewelina Jagiełło, par. tut., - Zapowiedź 2.

   3. Bartłomiej Jaciubek, kawaler, par. tut., i Magdalena Ciza, panna, par. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie – Zapowiedź 2.