01981376
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
524
6311
35272
1981376

XI Niedziela zwykła 16 czerwca 2024 r.

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         16 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.
 1. W piątek 21 czerwca zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza Św. na zakończenie Roku Szkolnego: o 800 dla Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 4, a dla dzieci z Augustowa zostanie odprawiona o godzinie 830 w kaplicy w Augustowie. Podziękujemy Panu Bogu za cały rok naszej pracy szkolnej i katechetycznej i poprosimy o Jego błogosławieństwo na czas wakacji i wypoczynku. Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców, Dyrekcję Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów i Pracowników naszych placówek oświatowych. Po Mszy Świętej uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkołach.
 1. Spowiedź Św., na zakończenie roku szkolnego dla Dzieci i Młodzieży w czwartek 20 czerwca o godz. 1830.
 1. Od przyszłej niedzieli zawieszamy odprawianie Mszy Św. w kaplicy w Cudowie i w kaplicy przy ul. Lubelskiej.
 1. W okresie wakacji Msze Św. w kościele filialnym w Augustowie i w kaplicy w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lubelskiej będą odprawiane od przyszłej do ostatniej Niedzieli sierpnia o godz. 1400.
 1. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach wieczornych od 1830 do 1930. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer parafialny.
 1. Kończy się rok formacyjny. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – Służbie Liturgicznej Ołtarza, Harcerzom, Scholankom, Rycerzom Kolumba, Kołom Żywego Różańca, Kole Różańcu Rodziców za Dzieci, Kole Przyjaciół Radia Maryja, Kręgowi Biblijnemu, Caritasowi, Diakonii Muzycznej i Wspólnocie Galilea za cały rok intensywnej pracy. Na czas wakacji następuje przerwa w regularnych spotkaniach. Zachęcamy jednak wszystkich chętnych do uczestnictwa i odnalezienia swojego miejsca w którejś z tych wspólnot. Zachęcamy w sposób szczególny do grupy ministrantów w sposób szczególny chłopców pierwszokomunijnych, rocznicowych a także starszych wszystkich chętnych bez wyjątku.
 2. Zapraszamy codziennie o godz. 1730 na nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.
 1. Z racji dnia Ojca, składamy Wszystkim Ojcom z naszej wspólnoty parafialnej jak najlepsze życzenia - Bożego błogosławieństwa, Bożej łaski, zdrowia i nieustannej opieki ich Świętego Patrona Św. Józefa.
 1. W ubiegłą drugą niedzielę miesiąca 09 czerwca odbyła się po Mszach Świętych kolejna zbiórka na budowę ławek. Dziękujemy zarówno Kwestującym jak i Ofiarodawcom. Dodatkowo, pragniemy bardzo serdecznie podziękować Rodzinom zmarłych osób, które przekazały na budowę ławek z ofiar pogrzebowych oraz ofiar składanych indywidualnie - serdeczne Bóg Zapłać. Następna zbiórka odbędzie się za miesiąc – 14 lipca w drugą niedzielę miesiąca.
 1. Wilczki i Harcerki z drugiego szczepu kozienickiego, serdecznie zapraszają w dzisiejszą niedzielę (16.06.2024 r.) na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Po każdej Mszy Św. w kościele parafialnym, ale także po Mszy Św., w kaplicy w Augustowie, będzie można nabyć ciasto – składane dobrowolne ofiary przeznaczamy na formację i harcerskie wyjazdy. Wszystkie składane ofiary wspierają działalność naszych harcerzy, szczególnie zakup tak potrzebnego sprzętu na obozy: jedną z głównych potrzeb jest kupienie dużego wojskowego namiotu zarówno dla drużyny i gromady. W imieniu wszystkich wilczków, harcerek i harcerzy serdecznie dziękujmy za wszelkie ofiary i wsparcie to wcześniejsze i obecne.
 2. W Zakrystii są odebrania obrazki – pamiątki pierwszej Komunii z bieżącego roku także po dokonanej korekcie, a także książeczki do I piątków miesiąca dla Dzieci I komunijnych – prosimy o ich odebranie.
 3. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: o zapowiadanym Marszu dla życia i Rodziny, który w dniu dzisiejszym przejdzie ulicami kilkunastu miast a który stawia znak zapytania nad Rodziną, jednocześnie pokazując, jej głęboki sens a także piękno a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji. Dostępny jest także numer specjalny Gość Niedzielny – Historia Kościoła a w nim min: czy Święty Piotr naprawdę przebywał w Rzymie a także jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego. Mały Gość Niedzielny dla dzieci a w nim terminarz turnieju Euro 2024 i plakat reprezentacji Polski.

16. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Maciej Boguta, kawaler, par., Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu i Patrycja Hałdaś, panna, par., tut., - Zapowiedź 2.
 2. Jarosław Luśtyk, kawaler, par., pw., Św. Rodziny w Kozienicach i Agata Popis par. tut., - Zapowiedź 1.

   3. Jan Grzywka, kawaler, par. Sobienie Jeziory i Ewelina Jagiełło, par. tut., - Zapowiedź 1.

   4. Bartłomiej Jaciubek, kawaler, par. tut., i Magdalena Ciza, panna, par. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie – Zapowiedź 1.