01952107
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
437
5838
41190
1952107

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 26 maja 2024 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ                                       26 maja 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. Dziś, wyjątkowo o godz. 1500 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy odnowionym krzyżu u zbiegu ulic Głowaczowskiej i Sportowej. Staraniem Pani Marii z pobliskich bloków, przy udziale Rycerzy Kolumba, panów: Jana Gajdy, Wiesława Przepiórki, Arkadiusza Pachucego i Marka Goli został odbudowany i wzniesiony nowy krzyż który dziś po koronce zostanie poświęcony. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po poświęceniu odmówimy część chwalebną różańca.
 3. W piątek 31 maja w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ostatnie nabożeństwo majowe. Dziękujemy Wszystkim, którzy gromadzili się w naszym kościele i przy przydrożnych kapliczkach na wspólnej modlitwie. Od soboty 1 czerwca rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – zapraszamy codziennie o godz. 1730 na nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego. Msze Św., w związku z tym tak jak w maju o 1700 i 1800 – pomiędzy nimi o 1730 Nabożeństwo czerwcowe.
 1. W czwartek 30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwaną Bożym Ciałem. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o łaskę wiary. Msze Święte o godz.: 700, 900, 1030, (bez sumy) 1800, w kaplicach w Augustowie o godz.: 900 i Domu Pomocy Społecznej o godz: 1100. Nie ma Mszy Św., popołudniowych w kaplicach na Cudowie i na ul. Lubelskiej. Po Mszy Św. o godz. 1030 wyruszymy w uroczystej procesji Z Jezusem eucharystycznym do 4 ołtarzy:

Ponawiamy naszą prośbę o ich przygotowanie:

 1. 1 ołtarz – Siostry Franciszkanki od Cierpiących
 2. 2 ołtarz – Koła Żywego Różańca – na schodach wejściowych do naszego Starostwa Powiatowego
 3. 3 ołtarz – Rzemieślnicy oraz Rycerze Kolumba (posesja P. Mazurów)
 4. 4 ołtarz – Strażacy (koło Apteki P. Przedniczków)

Procesja przejdzie tak jak w ubiegłym roku trasa z Kościoła ulicami: 1 maja, Konstytucji 3 maja, Sławną, Warszawską – powrót do Kościoła.

Prosimy o czynny udział w procesji: wzięcie z Kościoła sztandarów, feretronów, chorągwi, udekorowanie naszych domów, i trasy procesji. Zapraszamy do włączenia się w procesję członków wszystkich wspólnot naszej Parafii: Służbę liturgiczną, Harcerzy, Rycerzy Kolumba, Koła Żywego Różańca, Strażaków z O.S.P., oraz dziewczynki sypiące kwiaty - pierwszokomunijne, rocznicowe, młodsze  wszystkich bez wyjątku. Zapraszamy po Uroczystości Bożego Ciała na codzienną eucharystyczną procesję w Oktawę Bożego Ciała.

 1. Zgodnie ze zwyczajem w czasie oktawy Bożego Ciała w poszczególne dni gromadzą się mieszkańcy wyznaczonych dzielnic i ulic - biorą udział w Mszy Św. o godz. 1700, uczestniczą w nabożeństwie czerwcowym oraz obsługują procesję eucharystyczną:

Piątek – 31  maja – Augustów, Nowiny, Kociołki;

Sobota – 01 czerwca  – Aleksandrówka i Janów;

Niedziela – 02 czerwca – procesja po nabożeństwie czerwcowym modlitwy za Wszystkich, którzy przygotowywali ołtarze: Siostry Zakonne, Kółka Żywego Różańca, Rzemieślników – Rycerzy Kolumba i Strażaków;

Poniedziałek – 03 czerwca – ulice: Lubelska, Radomska, Hamernicka, Nowy Świat oraz wszystkie przyległe do tych ulic;

Wtorek – 04 czerwca - Dąbrówki, Wólka Tyrzyńska, Holendry Kozienickie, Kępa Wólczyńska, Wójtostwo, Wymysłów, Przewóz i Cudów;

Środa – 05 czerwca - Borki – ulice Warszawska i Głowaczowska oraz wszystkie ulice przyległe do ulic Warszawskiej i Głowaczowskiej;

Czwartek 06 czerwca – zakończenie Oktawy – poświęcenie wianków: Zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy Św., i procesji eucharystycznej.

W związku z oktawą Bożego Ciała w piątek 31 maja nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W tym tygodniu przypada:

- pierwsza sobota miesiąca – dzień, w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O godz. 830 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 900 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

 1. W dniu 1 czerwca w sobotę organizujemy wyjazd na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca i Różańca Rodziców na Jasną Górę. Zbiórka pod Kościołem w dniu wyjazdu o godz. 5.30. Przyjazd w godzinach popołudniowych. Mamy jeszcze 2 miejsca. Serdecznie zapraszamy.
 2. Serdecznie zapraszamy na V Festyn Hospicyjny z Eneą który odbędzie się dziś w niedzielę 26 maja w niedzielę na terenie ,,Ogrodu Jordanowskiego” w Kozienicach. Rozpoczęcie o godzinie 1300 – zakończenie ok. godziny 1800. W programie mnóstwo atrakcji: Koncerty muzyczne, Pyszności od Kół Gospodyń Wiejskich i naszych harcerzy, Gry i zabawy dla dzieci, Kraina Zabawy, rękodzieła, licytacje dzieł sztuki, loteria fantowa, przejażdżki unikatowymi samochodami i motorami, ciekawe stoiska i wiele innych – Serdecznie zapraszamy.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne osoby, które we wrześniu jadą na pielgrzymkę do Medjugorie.
 4. Dziś Święto naszych Kochanych Mam – składamy im jak najlepsze życzenia i pamiętamy o nich w naszych modlitwach – dla żyjących prosimy o dar Bożego Błogosławieństwa i wszelkie łaski natomiast dla zmarłych o dar życia wiecznego w niebie na zawsze.
 1. W dniu 8 września tj. w 2-gą niedzielę m-ca będziemy obchodzić nasze parafialne Dożynki mające formę dziękczynienia za zebrane w tym roku plony. W związku z tym wieniec dożynkowy w tym roku przygotowują mieszkańcy Nowin.
 1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych, także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji. Do nabycia także Gość Niedzielny Extra Święte Matki – w nim można przeczytać – jaką mamą była dla Pana Jezusa Maryja, Mariannę Kolbe, Emilię Wojtyłową i Mariannę Popiełuszko, oraz jak św., Jadwiga została patronką matek, które utraciły Dziecko.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Kamil Łuszczyński, kawaler, par. tut., i Patrycja Lenarcik, panna, par. Brzeźnica – zapowiedź 1.
 2. Robert Kwaśnik, kawaler, par., Św. Rodziny Kozienice i Weronika Kutyła, panna, par. tut – zapowiedź 1.

  3. Sylwester Świstowski, kawaler, par. Miłosierdzia Bożego w Den Bosch (Holandia) i Sylwia Kaczmarek, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.