01952048
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
378
5779
41190
1952048

VIII Niedziela Wielkanocna - Zesłanie Ducha Świętego 19 maja 2024 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                       19 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.
 1. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro 20 maja w poniedziałek, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi prosząc o wstawiennictwo w naszych intencjach. Msze Św. w porządku następującym porządku: 700, 900, 1030, 1700 i 1800.
 1. Jutro w Poniedziałek o godz. 1700 zostanie odprawiona Msza Św., odpustowa w kaplicy w Cudowie. Kancelaria Parafialna w dniu jutrzejszym nie będzie czynna.
 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, które w naszym Kościele odprawiamy codziennie o godz. 1730. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach.
 1. Wczoraj Dzieci klas III razem ze swymi Rodzicami i najbliższymi przeżywały Uroczystość I Komunii Św. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie pomogli nam przeżyć wczorajszą piękną Uroczystość. Dziękujemy Dzieciom pierwszokomunijnym i Ich Rodzicom za dar ołtarza w postaci ampułek z kryształu i świec ołtarzowych z symboliką Maryjną, które od jutra będą w naszym Kościele. Zapraszamy od jutra Dzieci na Biały Tydzień wg. ustalonego wcześniej porządku – jest on przedstawiony na naszej stronie internetowej.
 1. W przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 Dzieci klas IV będą przeżywały rocznicę I Komunii Św. W związku z tym zapraszamy na próbę w Czwartek 23 maja o godz. 1830 dzieci rocznicowe ze S.P 1, 2, 4 i Wólki Tyrzyńskiej. Spowiedź dla tych Dzieci w piątek 24 maja o godz. 1830.
 1. W ubiegłą drugą niedzielę miesiąca odbyła się po Mszach Świętych kolejna zbiórka na budowę ławek. Dziękujemy zarówno Kwestującym jak i Ofiarodawcom. Dodatkowo, pragniemy bardzo serdecznie podziękować Rodzinom zmarłych osób, które przekazały ofiary na budowę ławek jak i Rodzicom Dzieci I Komunijnych, które na ten cel złożyły także ofiarę – serdeczne Bóg Zapłać. Następna zbiórka odbędzie się za miesiąc – 09 czerwca w drugą niedzielę miesiąca.
 1. Nasi Skauci Europy z zastępu Ryś w dzisiejszą niedzielę będą sprzedawać ciasto przed Kościołem. Cały zysk ze sprzedaży przeznaczą na wyjazd zastępu na biwak. Dziękujemy za okazane jak zawsze wsparcie i serce.
 2. Przygotowujemy się do Procesji Bożego Ciała. Serdecznie prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy procesyjnych:
 3. 1 ołtarz – Siostry Franciszkanki od Cierpiących
 4. 2 ołtarz – Koła Żywego Różańca – na schodach wejściowych do naszego Starostwa Powiatowego
 5. 3 ołtarz – Rzemieślnicy oraz Rycerze Kolumba (posesja P. Mazurów)
 6. 4 ołtarz – Strażacy (koło Apteki P. Przedniczków)

Procesja przejdzie tak jak w ubiegłym roku trasa z Kościoła ulicami: 1 maja, Konstytucji  3 maja, Sławną, Warszawską – powrót do Kościoła.

 1. Serdecznie zapraszamy na V Festyn Hospicyjny z Eneą który odbędzie się w tym roku 26 maja za tydzień w niedzielę na terenie ,,Ogród Jordanowski” w Kozienicach. Rozpoczęcie o godzinie 1300 – zakończenie ok. godziny 1800. W programie mnóstwo atrakcji: Koncerty muzyczne, Pyszności od Kół Gospodyń Wiejskich i naszych harcerzy, Gry i zabawy dla dzieci, Kraina Zabawy, rękodzieła, licytacje dzieł sztuki, loteria fantowa, przejażdżki unikatowymi samochodami i motorami, ciekawe stoiska i wiele innych – Serdecznie zapraszamy.
 1. W dniu 25 maja obchodzi swoje Imieniny obchodzi Ks. Grzegorz Dąbrowski - wikariusz naszej Parafii. Na Mszy Św. 25 maja w sobotę o godz. 1800 będziemy modlili się w intencji Czcigodnego Solenizanta – serdecznie zapraszamy i polecamy go także osobistym modlitwom i naszej ludzkiej życzliwości.
 1. Są jeszcze 4 wolne miejsca na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca i Różańca Rodziców na Jasną Górę w dniu 1 czerwca.
 1. 01 czerwca w sobotę po Mszy Św., o godz. 1830 odbędzie się spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Medugorje – serdecznie zapraszamy.
 1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: Bł., Pier Giorgio Frasatti i jego Towarzystwo ciemnych typów, dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan i jak wara religijna wpływa na nasze zdrowie a także szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.  Do nabycia także Gość Niedzielny Extra – Święte Matki – sylwetki Matek, które wywarły wielki wpływ na dzieję Kościoła i jego Świętych.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Jędrzej Pacak, kawaler, par., tut., i Marta Lange, panna, par., Bożego Ciała w Warszawie – Zapowiedź 2.