01952041
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
371
5772
41190
1952041

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie 12 maja 2024 r

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                     12 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Po nabożeństwie majowym, odprawiamy nowennę, która nas przygotowuję do dobrego przeżycia tej Uroczystości.
 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, które w naszym Kościele odprawiamy codziennie o godz. 1730. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach.
 1. W sobotę 18 maja na Mszach Św. o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej. W związku z tym zapraszamy na ostatnie próby w tym tygodniu każda o 1830: W poniedziałek: 06 maja: S.P nr 1 III klasa, S.P nr 4 klasy B, C, S. P III klasa w Wólce Tyrzyńskiej, zaś we wtorek 07 maja: S.P nr 4 klasy: A, D, S.P nr 2 Klasy A, B.

Spowiedź dla Dzieci i Ich Rodziców w czwartek 16 maja o godz. 18.30.

W piątek przygotowanie Kościoła i terenu wokół niego na tą piękną Uroczystość.

 1. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 12 maja odbędzie się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
 1. W dniu 1 czerwca w sobotę 2024 r. organizujemy wyjazd na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca i Różańca Rodziców na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Św., - koszt 70 zł.
 1. Zapraszamy na Ogólnopolskie nocne czuwanie Apostolatu Margaretka i osób modlących się za kapłanów na Jasną Górę 23 maja (wyjazd godz. 1400 powrót godz. 800 rano dnia następnego). Szczegóły na plakatach w gablotach i na stronie internetowej i w Zakrystii.
 1. Kurs przedmałżeński (II tura) w naszej parafii, jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa, rozpocznie się w salce przy naszej parafii w piątek i sobotę 17 i 18 maja oraz 24 i 25 maja. W piątek rozpoczęcie kursu o godz. 1900, w sobotę o godz. 1000. Kurs kończy się Dniem skupienia dla Narzeczonych w Wysokim Kole 8 czerwca – początek o godz. 1000, zakończenie o godz. 1300.
 1. Nasi Skauci Europy z zastępu Ryś w następną niedzielę 19 maja będą sprzedawać ciasto przed Kościołem. Cały zysk ze sprzedaży przeznaczą na wyjazd zastępu na biwak. Już dziś dziękujemy za okazane wsparcie.
 1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: artykuł demaskujący mity i przekłamania pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie i szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Jędrzej Pacak, kawaler, par., tut., i Marta Lange, panna, par., Bożego Ciała w Warszawie – Zapowiedź 1.