01952042
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
372
5773
41190
1952042

VI Niedziela Wielkanocna 05 maja 2024 r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                            5 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trzy pierwsze dni najbliższego tygodnia to dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W związku z tym tradycyjnie zostaną odprawione nabożeństwa:
  • Jutro 6 maja w poniedziałek – o godz. 800 w kaplicy w Cudowie
  • 7 maja we wtorek – o godz. 800 w kaplicy przy ul. Lubelskiej
  • 8 maja środa – w czasie Mszy o godz. 1800 w kościele.

Zapraszamy mieszkańców Parafii i poszczególnych miejscowości do udziału i wspólnej modlitwy.

 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, które w naszym Kościele odprawiamy codziennie o godz. 1730. Zachęcamy także do modlitwy przy przydrożnych    kapliczkach i dziękujemy za ich uprzątniecie i odświeżenie.

4. Próby pierwszokomunijne w tym tygodniu: Wszystkie na godz.1830. W poniedziałek: 06 maja: S.P nr 1 III klasa, S.P nr 4 klasy B, C, S. P III klasa w Wólce Tyrzyńskiej, zaś we wtorek 07 maja: S.P nr 4 klasy: A, D, S.P nr 2 Klasy A, B. Serdecznie zapraszamy i prosimy o sumienna obecność.

5. Rocznica I Komunii Świętej klas IV jest tradycyjnie zawsze w kolejną Niedzielę po I Komunii Świętej, która przypada w tym roku na 26 maja. Szczegóły podamy wkrótce.

6. W przyszłym tygodniu w Augustowie Msza Św., o godz. 1000 z racji I Komunii Św. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Augustowie a w związku z tym Msza Święta w Domu Pomocy Społecznej wyjątkowo o 1200.

7. Zapraszamy jutro w poniedziałek na spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i Kręgu Biblijnego na Mszę Świętą o godz. 1800, po czym o 1830 spotkanie w salce.

8. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 12 maja odbędzie się kolejna zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.

9. Spełniając życzenie rodziny dziękujemy za złożone ofiary: p. Sławomir Sękulski-500 zł., Adam Sękulski-500 zł., p. Stanisława Sękulska, cztery siostry i jeden brat z rodziną-900 zł. „Bóg zapłać”.

10. Zapraszamy na Ogólnopolskie nocne czuwanie Apostolatu Margaretka i osób modlących się za kapłanów na Jasną Górę 23 maja (wyjazd godz. 1400 powrót godz. 800 rano dnia następnego). Szczegóły na plakatach w gablotach i na stronie internetowej i w Zakrystii.

11. Kurs przedmałżeński (II tura) w naszej parafii, jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa, rozpocznie się w salce przy naszej parafii w piątek i sobotę 17 i 18 maja oraz 24 i 25 maja. W piątek rozpoczęcie kursu o godz. 1900, w sobotę o godz. 1000. Kurs kończy się Dniem skupienia dla Narzeczonych w Wysokim Kole 8 czerwca – początek o godz. 1000, zakończenie o godz. 1300.

12. Zbliża się 2–gie półrocze wypominków za naszych bliskich zmarłych. Kto chciałby odnowić sobie półroczne wypominki, może to uczynić po każdej Mszy Św.,

13. Siostry Franciszkanki od Cierpiących zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt od 17 lat w dniach od 10 do 12 maja. Szczegóły u Sióstr Franciszkanek, w gablotach i na stronie internetowej.

14. Od przyszłego piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, która przygotuje nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

15. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: o naszych świętych – filarach polskiej maryjności, o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, o tym jak zmieniała się biała flaga i nasze barwy narodowe i szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce a także naszej diecezji.

16. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Kamil Wiśniewski, kawaler, par., tut., i Milena Wróbel, panna, par., tut., - Zapowiedź 2.