01869919
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
296
3233
41956
1869919

V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 17 marca 2024 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                         17 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
 1. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: rozpoczynające się dziś parafialne rekolekcje i wtorkowa spowiedź przedświąteczna dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana.
 1. Parafialne rekolekcje wielkopostne dla Dorosłych będą trwały do środy 20 marca. Rekolekcje prowadzi Ks. Przemysław Przyślak z diecezji wrocławskiej. Serdecznie zapraszamy na ten szczególny czas łaski, wspólnej modlitwy i zasłuchania w Boże Słowo. W sposób szczególny zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi we wtorek do południa w godz. 930-1200 i po południu w godz. 15 30-18 00. Uwaga: w czasie trwania rekolekcji parafialnych Kancelaria parafia jest nieczynna (wyjątek stanowią zgłoszenie pogrzebu i wezwanie do chorego - czynimy to dzwoniąc do ks. dyżurnego na telefon parafialny pod nr 570 603 007)

  Program rekolekcji:

 Niedziela: 2024 – III – 17:

Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi według stałego, niedzielnego porządku: 700, 900, 1030, 1200, 1800.

1730 - Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną

1600 – Kaplica w Augustowie – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

1800 Msza Św. z nauką ogólną

Poniedziałek: 2024 – III – 18:

7 00 - Msza Św. z nauką ogólną

9 00 - Msza Św. z nauką ogólną

18 00 – Msza Św. z nauką ogólną

16 00 – Kaplica w Augustowie – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

Wtorek: 2024 – III – 19: Dzień Spowiedzi Świętej:

7 00 - Msza Św. z nauką ogólną

9 00 - Msza Św. z nauką ogólną

9 30 – 12 00 – Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania

10 30 - Msza Św. z nauką ogólną oraz udzieleniem sakramentu chorych

15 30 – 18 00 – Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania

18 00 - Msza Św. z nauką ogólną

16 00 – Kaplica w Augustowie – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

Środa: 2024 – III – 20:

700 - Msza Św. z nauką ogólną

900 - Msza Św. z nauką ogólną

1800 – Msza Św. z nauką ogólną – Zakończenie wielkopostnych rekolekcji parafialnych

               1600 – Kaplica w Augustowie – Msza Święta z nauką rekolekcyjną

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: 16 00 dla Dzieci i 16 45 dla Dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o 17 30 z Kazaniem Pasyjnym i Msza Św. o godz. 18 00 już bez kazania. Wyjątkiem będzie dzisiejsza niedziela, kiedy to podczas rekolekcji Msza św. o g. 1800 będzie z nauką rekolekcyjną.

 1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczynając obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy Św., będzie poświęcenie palm a na sumie połączone z uroczystą procesją w zależności od pogody.
 2. W Niedzielę Palmową 24 marca br., odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa ulicami Kozienic z kościoła Świętego Krzyża do kościoła Świętej Rodziny. Zapraszamy do wspólnego podsumowania Wielkiego Postu i bardziej bezpośredniego wejścia w tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa, uobecnianej w liturgii Wielkiego Tygodnia. Do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej zapraszamy i zachęcamy nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Kozienic i okolic. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 18 00 w naszym kościele a następnie wyruszymy w kierunku kościoła Świętej Rodziny. Prosimy o włączenie się Rycerzy Kolumba oraz skautów, harcerzy i liturgiczną służbę ołtarza.
 3. W przyszłą niedzielę 24 marca Kozienickie Hospicjum Domowe zaprasza na kiermasz świąteczny. Po Mszach Świętych, będzie można nabyć słodkie wypieki, postne potrawy, ozdoby świąteczne przygotowane przez naszych wolontariuszy i ludzi dobrego serca. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na działalność naszego hospicjum. Dziękujemy za zawsze owocne wparcie naszej misji i posługi chorym i cierpiącym – aktualnie opiekujemy się 56 pacjentami.
 4. W Niedzielę Palmową Parafialny Zespół Caritas będzie pod Kościołem rozprowadzał Palmy Wielkanocne.
 5. Z racji zbliżających się świąt w najbliższą sobotę 23 marca od godz. 900 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Adresy chorych możemy zgłaszać dzisiaj w zakrystii i przez cały nadchodzący tydzień aż do piątku włącznie.
 1. Prosimy także o podanie do przyszłej niedzieli aktualnych adresów święcenia pokarmów.
 1. W ubiegłą drugą niedzielę miesiąca odbyła się po Mszach Świętych kolejna zbiórka na budowę ławek. Dziękujemy zarówno Kwestującym jak i Ofiarodawcom. Wszystkim składamy „Bóg zapłać”. Następna VI zbiórka odbędzie się za miesiąc - 14 kwietnia w drugą niedzielę miesiąca. Ponieważ transport ław do Kozienic (ok.200 km) jest po naszej stronie a nie po stronie wykonawcy, słowa podziękowania kierujemy również do pp. Doroty i Sławomira Frączków, właścicieli firmy transportowej, za zorganizowanie transportu oraz p. Robertowi Brzdąkowi za przywiezienie ław. „Bóg zapłać”.
 1. W najbliższą sobotę 23 marca nasi Skauci z Kozienic wraz z całym środowiskiem Radomskim będą obchodzić dzień modlitw za Federację Skautingu Europejskiego, której są członkami. W ramach obchodów przejdą Drogą Krzyżową ulicami naszego miasta by zwieńczyć obchody Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 15 00. Polecajmy ich w naszej modlitwie.
 1. W tym miesiącu Msza św. o wyniesienie do chwały ołtarzy Służebnicy Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej będzie odprawiona w poniedziałek 18 marca o 1800.
  19 marca w kościele św. Józefa Uroczystość odpustowa. Msze św. o godz. 7 00 i 18 00.
 1. Zachęcamy do włączenia się w Nowennę w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Szczegóły dotyczące tej modlitwy zamieszczone są na plakatach w gablotach wokół Kościoła a także na naszej stronie internetowej. Codziennie na Mszy św. o g.1800 będziemy zanosić modlitwę w tej intencji.
 1. Można już w Zakrystii składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Natomiast w V Niedzielę Wielkiego Postu tj. dziś i w Niedzielę Palmową będzie zbiórka do puszek na dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Konrad Majdak, kawaler, par., tut. i Sonia Kozieł, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.