01869894
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
271
3208
41956
1869894

IV Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2024r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                          10 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare czyli Radości wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: 16 00 dla Dzieci i 16 45 dla Dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o 17 30 z Kazaniem Pasyjnym i Msza Św. o godz. 18 00 już bez kazania. Wyjątkiem będzie przyszła niedziela 17 marca, kiedy to podczas rekolekcji Msza św. o g. 1800 będzie z nauką rekolekcyjną.

 1. Parafialne rekolekcje wielkopostne dla Dorosłych odbędą się od przyszłej niedzieli 17 marca i będą trwały do środy 20 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Przemysław Przyślak z diecezji wrocławskiej.

Program rekolekcji: W niedzielę- Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w/g stałego, niedzielnego porządku. Poniedziałek, wtorek i środa – Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 700, 900 i po południu o godz. 1800. W kaplicy w Augustowie zarówno w niedzielę i jak i codziennie o godz. 1600. Dodatkowa Msza Św., dla chorych połączona z sakramentem namaszczenia chorych we wtorek 19 marca o godz., 10 30.

Z sakramentu pokuty w naszej parafii będziemy mogli skorzystać we wtorek 19 marca w godzinach: 930-1200 i po południu: 1530-1800. Dodatkowa Msza Św., dla chorych połączona z sakramentem namaszczenia chorych we wtorek 19 marca o godz., 10 00. Starajmy się nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Jest to już ostatni tydzień przed Wielkim Tygodniem.

 1. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego powierzamy jego posługę Piotrową naszym osobistym modlitwom.
 2. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 10 marca odbywa się zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
 3. W tym miesiącu Msza św. o wyniesienie do chwały ołtarzy Służebnicy Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej będzie odprawiona w poniedziałek 18 marca o 18 00
  19 marca w kościele św. Józefa Uroczystość odpustowa. Msze św. o godz. 7 00 i 18 00.
 4. Pragniemy serdecznie zaprosić na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się z 15 marca na 16 marca 2024 r. (z piątku na sobotę) .Wyruszymy, z parafii św. Krzyża w Kozienicach do Sanktuarium M. B. Różańcowej w Wysokiego Koła. Wymarsz rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 20:00. W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Milczenie by w skupieniu rozważać Słowo Boże. Powrót w godz. porannych 16 marca (sobota). Możliwy powrót autokarem. Jak dobrze pamiętamy z zeszłego roku nasz wymarsz jest zależny od pogody. Zapisy w zakrystii i u Księdza Grzegorza.  
 5. Można już w Zakrystii składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Natomiast w V Niedzielę Wielkiego Postu i Niedzielę Palmową będzie zbiórka do puszek na dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 6. Rodzice chorego chłopca Norberta Pudzianowskiego z Jedlni-Let. Składają serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za dar serca, który złożyli w ostatnią niedzielę na pomoc choremu synowi. Rodzice informują iż zebrali 7.100 zł. ”Bóg zapłać”.
 7. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny.
 8. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Konrad Majdak, kawaler, par., tut. i Sonia Kozieł, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.