XI Niedziela zwykła 19 czerwca 2023 r.

1. Dziś przypada jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  1. Uroczysta Msza Św., na zakończenie Roku Szkolnego w Piątek 23 czerwca: o 8:00 dla Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 4, a dla dzieci z Augustowa zostanie odprawiona o godzinie 9:00 w kaplicy w Augustowie. Podziękujemy Panu Bogu za cały rok naszej pracy szkolnej i katechetycznej i poprosimy o Jego błogosławieństwo na czas wakacji i wypoczynku. Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców, Dyrekcję Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów i Pracowników naszych placówek oświatowych.
  1. Spowiedź Św., na zakończenie roku szkolnego dla Dzieci i Młodzieży w czwartek o godz. 18.30.
  1. W przyszłą Niedzielę zawieszamy odprawianie Mszy Św., w kaplicy w Cudowie i w kaplicy przy ul. Lubelskiej oraz Mszy Św. w kościele parafialnym o godz. 16.30.
  1. W okresie wakacji Msze Św., w kościele filialnym w Augustowie i w kaplicy w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lubelskiej będą odprawiane od przyszłej Niedzieli do ostatniej Niedzieli sierpnia o godz. 14.00.
  1. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach wieczornych od 18:30 do 19:30. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer parafialny.
  1. Podczas wczorajszej Mszy św. z poświęceniem krzyża kapliczki mieszkańcy ul. księżycowej i Janikowa przekazali ofiarę pieniężną na działalność naszego kozienickiego hospicjum domowego w kwocie 1376zl i 62gr. Dowód wpłaty dla zainteresowanych będzie do wglądu w kancelarii parafialnej ,ofiarodawcom składamy w imieniu chorych serdeczne Bóg zapłać
  1. Wilczki w drugiej gromady kozienickiej, serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę 25.06.2023r. na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Po każdej Mszy św. Można nabyć ciasto – składane dobrowolne ofiary przeznaczamy na formację i wyjazdy. W imieniu wszystkich wilczków ich rodziców serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, wsparcie i modlitwę.
  1. Kończy się rok formacyjny. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – Służbie Liturgicznej Ołtarza, Harcerzom, Scholankom za cały rok intensywnej pracy. Wyrazem naszej wdzięczności wobec Was wszystkich, jest wyjazd, na który udacie się z opiekunami Ks. Marcinem i Ks. Grzegorzem. Na czas wakacji następuję przerwa w regularnych spotkaniach. Zachęcamy jednak wszystkich chętnych do uczestnictwa i odnalezienia swojego miejsca w którejś z tych wspólnot. Zachęcamy w sposób szczególny do grupy ministrantów w sposób szczególny chłopców pierwszokomunijnych, rocznicowych a także starszych wszystkich chętnych bez wyjątku.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach Oktawy Bożego Ciała – Bóg Zapłać.
  1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę organizowaną przez siostry Franciszkanki w dniach 28-30 czerwca. Główne miejsca, które nawiedzimy, to Sanktuarium Bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą, Licheń, Gniezno, Prosimy o jak najszybsze zapisanie się. Dokładniejsze informacje są podane w gablocie i na stronie internetowej.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Jakub Toporek, kawaler, par. Św. Jakuba Apostoła, Świerże Górne i Aleksandra Kania, par. tut., - Zapowiedź 2.
  2. Rafał Szczygieł, kawaler, par. tut., i Marlena Cieślak, par. tut., - Zapowiedź 1.