01869887
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
264
3201
41956
1869887

II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2024 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                  25 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Ad Gentes - to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej do puszek będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: 16 00 dla Dzieci i 16 45 dla Dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o 17 30 z Kazaniem Pasyjnym i Msza Św. o godz. 18 00 już bez kazania.

 1. W tym tygodniu przypadają:

pierwszy piątek miesiąca  - uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8 30 i po południu od godz. 17 00. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14 00 po czym o godz. 15 00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 9 00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną. Jak w każdy piątek o godz. 15 00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu.

 1. pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9 00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Zapraszamy już dziś na rekolekcje podając ich terminy: dla Dorosłych od 17 III – 19 III i Szkolne dla Dzieci i Młodzieży zarówno ze Szkół Podstawowych jak i Średnich od 6 III – 8 III. Szczegółowy plan podamy wkrótce.
 1. Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 3 marca (niedziela) 2024 r. Rozpoczęcie Uroczystą Mszą Świętą w Kościele Św., Krzyża o godz. 12 00, po czym złożenie wiązanek i zniczy przy pomniku Niepodległości w Kozienicach. Zapraszamy z pocztami sztandarowymi.
 1. Można już w Zakrystii składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Natomiast w V Niedzielę Wielkiego Postu i Niedzielę Palmową będzie zbiórka do puszek na dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 1. W zakrystii po Mszach Świętych jak i w kancelarii parafialnej można w dalszym ciągu zapisywać się na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej w Medjugorie, jako dziękczynienie Matce Bożej za dar Misji świętych. Przypominamy, że pielgrzymka odbędzie się w dniach 20-28.09. 2024., koszt ok. 2 tys. zł. od osoby. Plakaty z informacjami szczegółowymi wywieszone są na tabl. ogłoszeń przy kościele.
 1. W przyszłym tygodniu po Mszach Świętych Najbliżsi ciężko chorego Norberta, będą zbierali do puszek po Mszach Świętych środki na jego dalsze leczenie i rehabilitację – już dziś składamy w Imieniu chorego Norberta i Jego Najbliższych podziękowanie za wszelkie złożone ofiary na ten cel.
 1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Karol Piotr Kutyła, kawaler, par. tut., i Milena Wasińska, panna, par., pw., Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Janikowie – Zapowiedź 2.
 2. Piotr Terlikowski, kawaler, par., i Sylwia Kultys, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.