01808000
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
784
4826
46344
1808000

XXVII Niedziela zwykła 08 października 2023 r.

XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                         2023 – X – 08

 1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30, a na które zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Dzieci, Młodzież dziękując za dotychczasowe w nich uczestnictwo.
 1. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić XXIII już Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Papieża Jana Pawła II. Zapowiada go list, który dzisiaj czytamy. W tym dniu w szczególny sposób będziemy się modlić się za stypendystów Fundacji Dzieła III Tysiąclecia, i wspierać Ich ofiarami do puszek po każdej Mszy Św. Nasza Parafia i Szkoła nosząca imię św. Jana Pawła II i od wielu lat czynnie włącza się w budowanie żywego pomnika pamięci ale też konkretnego wsparcia uzdolnionej lecz ubogiej młodzieży.
 1. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego możemy od dzisiaj zamawiać wypominki okresowe i jednorazowe. Karty wypominkowe znajdują się pod chórem. Wypominki (roczne, półroczne, kwartalne) – czytane są przed Mszami : o godz.: 7.00, 9:00, 10:30 i 12:00. Natomiast wypominki jednorazowe będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz na Koronce do Bożego Miłosierdzia za zmarłych od 1 do 8 listopada.
 1. W związku z czasem zbliżających się listopadowych dni przypominamy prośbę związaną z porządkowaniem grobów naszych bliskich zmarłych aby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarza oraz innych grobów. Prosimy aby groby zostały uporządkowane do 31 października - śmieci wrzucamy do kontenerów ustawionych na terenie cmentarza oraz przy jego bramach.
 1. W piątek 13 października przypadają imieniny naszego Ks. Profesora Edwarda Warchoła. Msza Św. W intencji Czcigodnego Solenizanta będzie odprawiona w piątek o godz. 18.00 . Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Z racji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, i Pracowników naszych Szkół. W sobotę 14 października podczas modlitwy różańcowej otoczymy ich naszymi modlitwą.
 1. Spotkania i próby scholii w piątki w salce o godz. 16.00 – zaprasza pani Organistka Opiekunka Anna.
 1. Zbiórka ministrantów kandydatów i młodszych w sobotę na godz. 10:00 – Opiekun Ks. Marcin serdecznie zaprasza.
 1. W każdy piątek od godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie zanosimy w ciszy modlitwy w intencji całego świata, całej naszej wspólnoty Parafialnej o wzrost wiary w naszych rodzinach i te najskrytsze naszych ludzkich serc.
 1. W najbliższy wtorek o g. 1500 zostaną zabrane elektroodpady które możemy pozostawić na podwórku przy plebanii a konkretnie przy blaszanym garażu. Jest to coroczna akcja Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro missio, która zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym w tym roku wsparcie otrzyma ośrodek misyjny w Kamerunie prowadzony przez ks. Mirosława Bujaka-kapłana naszej diecezji pracującego od kilkunastu lat na misjach w Afryce. Zepsuty, zużyty sprzęt AGD/RTV możemy zostawić przy plebanii do najbl. wtorku do g. 1400. „Bóg zapłać”.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

 Zapowiedzi:

 1. Siwek Damian, kawaler, par. tut., i Zygmunt Dorota, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.