Pomóżmy Powodzianom - dzień modlitwy i pomocy materialnej dla dotkniętych żywiołem powodzi - Niedziela 22 września 2024 r

Pomoc_Powodzianom_2024.jpg

W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo-zachodnią część Polski, oraz po uzgodnieniu z Ks. Biskupem Ordynariuszem Markiem Solarczykiem, dzisiejsza niedziela 22 września 2024 roku w parafiach naszej diecezji jest dniem solidarności z poszkodowanymi. Modlimy się za wszystkie osoby w jakikolwiek sposób dotknięte żywiołem, a w najbliższą Niedzielę 24 września 2024 roku, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas, zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym. Za wszelkie ofiary składane na ten cel składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Módlmy się za Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób ucierpieli wskutek tegorocznej powodzi – niech Bóg pozwoli żywym z Bożą i ludzką pomocą jak najszybciej podźwignąć się z tej trudnej sytuacji, odzyskać nadzieję i odbudować Ich ziemski dobytek – a zmarłych niech obdarzy łaską życia wiecznego w Swoim Królestwie na wieki. Amen.