01952136
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
466
5867
41190
1952136

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże_Ciało.jpg

 

W czwartek 30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwaną Bożym Ciałem. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o łaskę wiary. Msze Święte o godz.: 700, 900, 1030, (bez sumy) 1800, w kaplicach w Augustowie o godz.: 900 i Domu Pomocy Społecznej o godz: 1100. Nie ma Mszy Św., popołudniowych w kaplicach na Cudowie i na ul. Lubelskiej. Po Mszy Św. o godz. 1030 wyruszymy w uroczystej procesji Z Jezusem eucharystycznym do 4 ołtarzy:

Ponawiamy naszą prośbę o ich przygotowanie:

  1. 1 ołtarz – Siostry Franciszkanki od Cierpiących
  2. 2 ołtarz – Koła Żywego Różańca – na schodach wejściowych do naszego Starostwa Powiatowego
  3. 3 ołtarz – Rzemieślnicy oraz Rycerze Kolumba (posesja P. Mazurów)
  4. 4 ołtarz – Strażacy (koło Apteki P. Przedniczków)

Procesja przejdzie tak jak w ubiegłym roku trasa z Kościoła ulicami: 1 maja, Konstytucji 3 maja, Sławną, Warszawską – powrót do Kościoła.

Prosimy o czynny udział w procesji: wzięcie z Kościoła sztandarów, feretronów, chorągwi, udekorowanie naszych domów, i trasy procesji. Zapraszamy do włączenia się w procesję członków wszystkich wspólnot naszej Parafii: Służbę liturgiczną, Harcerzy,  Rycerzy Kolumba, Koła Żywego Różańca, Strażaków z O.S.P., oraz dziewczynki sypiące kwiaty - pierwszokomunijne, rocznicowe, młodsze  wszystkich bez wyjątku. Zapraszamy po Uroczystości Bożego Ciała na codzienną eucharystyczną procesję w Oktawę Bożego Ciała.

Zgodnie ze zwyczajem w czasie oktawy Bożego Ciała w poszczególne dni gromadzą się mieszkańcy wyznaczonych dzielnic i ulic - biorą udział w Mszy Św. o godz. 1700, uczestniczą w nabożeństwie czerwcowym oraz obsługują procesję eucharystyczną:

Piątek – 31 maja – Augustów, Nowiny, Kociołki;

Sobota – 01 czerwca   – Aleksandrówka i Janów;

Niedziela – 02 czerwca – procesja po nabożeństwie czerwcowym modlitwy za Wszystkich, którzy przygotowywali ołtarze: Siostry Zakonne, Kółka Żywego Różańca, Rzemieślników – Rycerzy Kolumba i Strażaków;

Poniedziałek – 03 czerwca – ulice: Lubelska, Radomska, Hamernicka, Nowy Świat oraz wszystkie przyległe do tych ulic;

Wtorek – 04 czerwca - Dąbrówki, Wólka Tyrzyńska, Holendry Kozienickie, Kępa Wólczyńska, Wójtostwo, Wymysłów, Przewóz i Cudów;

Środa – 05 czerwca - Borki – ulice Warszawska i Głowaczowska oraz wszystkie ulice przyległe do ulic Warszawskiej i Głowaczowskiej;

Czwartek – 06 czerwca -  zakończenie Oktawy – poświęcenie wianków: Zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy Św., i procesji eucharystycznej.

W związku z oktawą Bożego Ciała w piątek 31 maja nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W PROCESJI I W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA

Serdeczne Bóg Zapłać za udział i uroczystą oprawę procesji w Uroczystość Bożego Ciała – Wszystkim bez wyjątku: Osobom i grupom, które przygotowały i udekorowały 4 ołtarze: Siostrom Franciszkankom od Cierpiących, Kołom Żywego Różańca, Rzemieślnikom oraz Rycerzom Kolumba, Strażakom. Bóg Zapłać: Służbie liturgicznej, druhom Strażakom, Rycerzom Kolumba, Harcerzom, Diakonii Muzycznej,  paniom z K.Ż.R., dziewczynkom sypiącym kwiatki – Dzieciom Komunijnym, Rocznicowym, Panu Kościelnemu i Pani Organistce. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji. Bóg Zapłać Wam Drodzy Parafianie i Goście, którzy przez włączenie się w tą procesję przyczyniliście się do tego,  że miała tak piękny i uroczysty charakter. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna.